Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O wiarę… w Legnicy

Peregrynacja obrazu św. Józefa została przerwana na czas wakacji. Przez dwa miesiące można było czcić Opiekuna Zbawiciela w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Wraz z zakończeniem I Synodu Diecezji Legnickiej rozpoczęto peregrynację obrazu św. Józefa. Dokładnie 1 maja 2012 r. w samo południe z legnickiej katedry śś. Piotra i Pawła ruszyła procesja do pierwszego punktu peregrynacji – kościoła św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Cała inicjatywa zakończy się powrotem obrazu do legnickiej katedry w październiku 2015 roku.

Hasłem przewodnim peregrynacji są słowa „Ze świętym Józefem po wiarę potwierdzoną życiem!”.

Obecnie pierwszą powakacyjną parafią, którą odwiedza obraz, jest wspólnota pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Odwiedziny zakończą się dzisiaj, tj. 5 września o 17.00. O tej godzinie obraz zostanie pożegnany i przewieziony do parafii św. Marcina w Jaworze. Tym samym rozpocznie się nawiedzenie dekanatu Jawor. Następnie obraz Opiekuna Zbawiciela odwiedzi kolejno dekanaty Prochowice, Chojnów i Chocianów.

Harmonogram peregrynacji dekanatu Jawor:

Jawor, par. św. Marcina: 5–9.09

Jawor, par. Matki Bożej Różańcowej: 9–12.09.

Jawor, par. Miłosierdzia Bożego: 12–16.09.

Jawor, par. św. Brata Alberta: 16–19.09.

Męcinka, par. św. Andrzeja Apostoła: 19–23.09.

Słup, par. Wniebowzięcia NMP: 23–26.09.

Paszowice, par. Świętej Trójcy: 26–30.09.

Mściwojów, par. Nawiedzenia NMP: 30.09–3.10.

Mierczyce, par. Wniebowzięcia NMP: 3-7.10.

Snowidza, par. Wniebowzięcia Pańskiego: 7-10.10.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma