Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tornister pełen radości

Caritas Diecezji Legnickiej wraz z hipermarketem Carrefour ufundowała 120 tornistrów-wyprawek dla najuboższych dzieci.

W naszej diecezji hipermarkety Carrefour działają w dwóch miejscowościach – Jeleniej Górze oraz Legnicy. W obu sklepach przez tydzień poprzedzający rozpoczęcie nowego roku szkolnego w specjalnie wyznaczonych miejscach zbierano produkty szkolne. Udało się z nich stworzyć 60 paczek-tornistrów dla ubogich dzieci. Sam Carrefour ufundował dodatkowe 60 tornistrów pełnych przyborów szkolnych.

Jak obliczali organizatorzy blisko 6% dzieci w naszym województwie żyje na granicy minimum egzystencji, a około 20% na granicy ubóstwa. W samej tylko Jeleniej Górze z dofinansowania dziennego wyżywienia korzysta ponad 1000 dzieci!

Festyn z okazji Dnia Dziecka   Festyn z okazji Dnia Dziecka
Caritas Diecezji Legnickiej cały rok dba o potrzebujące dzieci.
Łukasz Żygadło
- Cieszymy się, że Jelenia Góra i Legnica dołączyły do miast biorących udział w tej wyjątkowej kampanii. Doświadczenie Caritas jest dla nas bardzo cenne, bo pozwala na szybkie i bezpośrednie dotarcie do najbardziej potrzebujących. Akcja „Tornister pełen uśmiechów” to kolejny efekt wieloletniej współpracy z Caritas w naszym regionie. Tym bardziej zachęcamy naszych klientów do udziału w zbiórce darów na terenie placówek Carrefour na ten szczególny cel - mówi Rafał Chabasiński, dyrektor regionalny Carrefour.

Nie była to pierwsza wspólna inicjatywa obu podmiotów. Carrefour wspiera Caritas w Polsce poprzez m.in. program dożywiania dzieci w świetlicach Caritas, doposażenie kuchni w świetlicach i zapraszanie dzieci do zwiedzania np. piekarni w hipermarketach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama