Nowy numer 25/2018 Archiwum

Organowo, kameralnie, jubileuszowo

10. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica” odbędzie się 22 i 23 września w kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

– Mam nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych muzyczne propozycje  zainteresują państwa i że kościół pw. św. Michała Archanioła znowu szczelnie wypełni liczne grono melomanów – mówi Andrzej Wierdak, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji, organizatora festiwalu. – Publiczność bowiem nadaje sens trwania festiwalowi. To właśnie dla państwa my, organizatorzy i artyści, przygotowujemy to muzyczne święto – dodał A. Wierdak. W tym roku PCA chce zachwycić melomanów znakomicie przemyślanym programem. Złożą się na niego m.in. krakowski zespół Kroke, wybór muzyki filmowej, muzyka klasyczna i jazzowa oraz występ tria akordeonowego. W ciągu dwóch festiwalowych dni zaprezentuje się w sumie dwunastu wykonawców. – Rozpoczynaliśmy skromnie, od jednodniowego wydarzenia – wspomina Andrzej Wierdak. – Dziś możemy cieszyć się festiwalem, który jest prawdziwym świętem muzyki, przykuwającym uwagę melomanów nie tylko z Polkowic, ale i miast sąsiednich. W ciągu tej dekady melomani mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych dzieł muzyki organowej i poważnej w wykonaniu najwybitniejszych instrumentalistów. Obok utworów zaliczanych do klasyki muzyki organowej, np. Toccaty i fugi d-moll Jana Sebastiana Bacha, organy w kościele św. Michała Archanioła rozbrzmiewały dźwiękami dzieł współczesnych, operowych, a nawet jazzowych – przypomina dyr. Wierdak. – Jubileusz zobowiązuje, dlatego program 10. edycji festiwalu jest naprawdę wyjątkowy – zapewnia. Jednodniowy bilet na festiwal będzie kosztował złotówkę.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma