Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dostaje esemesy od szatana

W „Wojnie światów” była nareszcie możliwość posłuchania egzorcysty. Osoby, która na co dzień walczy w imię Jezusa ze zniewoleniami wśród ludzi.

Ks. Marcin Kozyra jest salezjaninem. Pracuje jako dyrektor katolickiego gimnazjum w Lubinie. Od kilku lat pełni też posługę egzorcysty. Takich kapłanów w naszej diecezji jest zaledwie dwóch. Większość swojej prelekcji kapłan poświęcił na pokazaniu sposobów bronienia się przed zakusami szatana.

- Nie zajmuję się tylko i wyłącznie ludźmi opętanymi. Tych jest stosunkowo niewielu. Większość przychodzących do mnie po pomoc to ludzie zniewoleni przez Złego. Jest to troszeczkę inna forma ingerencji diabła – opowiadał o posłudze ks. Marcin Kozyra.- Po pierwsze musimy mieć zbroję. Podczas rekolekcji ignacjańskich miałem widzenie, że zostałem porwany przed tron Boga. Tam spoczął na mnie Duch Święty i odział mnie w zbroję. Do ręki włożył mi miecz, który przemienił się w Pismo Święte. Matka Boża dała mi zaś tarczę, która przemieniła się w różaniec. Wy też musicie mieć swoją zbroję i swój miecz – zdradzał egzorcysta.

Za przykład wygranej walki w imię Boga podał bitwę Dawida i Goliata.

- Na Dawidzie spoczął Duch Pański. On poszedł do walki o Boga z Duchem Pańskim w sobie. Już przed walką przewidział swoje zwycięstwo. Dlaczego? Ponieważ miał w sobie wiarę. To wiara pomaga dostrzec nam ostateczne zwycięstwo. Mówię wam – Pan Jezus przez swoją mękę, śmierć i Zmartwychwstanie już wygrał! Czeka nas co prawda jeszcze wiele potyczek z diabłem, ale już dzisiaj wierzymy, że mamy zwycięstwo! Dlatego podejmijmy walkę i wygrajmy – zachęcał ks. Marcin Kozyra.

Po konferencji był czas na modlitwę do Ducha Świętego o umocnienie w wierze   Po konferencji był czas na modlitwę do Ducha Świętego o umocnienie w wierze
Jędrzej Rams / GN
Po konferencji była też możliwość zadawania pytań na temat posługi egzorcysty. Młodzież była ciekawa, czy kapłan rozmawiał z szatanem, czy ten chciał zrobić księdzu krzywdę.

- Odnośnie wyobrażeń, czym zajmuje się egzorcysta, to niewiele przypomina to ekstremalne przypadki znane z megaprodukcji filmowych. Czasami egzorcyzmy czy też modlitwy o uwolnienie trwają miesiącami albo latami i wcale nie są spektakularne. Nie mogę mówić, o czym rozmawiałem, ale potwierdzam, że czasami do tego dochodzi. Zdarza się, że w czasie nich szatan mnie wyzywa, ubliża mi. On jest ojcem kłamstwa, tak więc słuchanie go wcale nie jest bezpieczne. Też wam zdradzę, że czasami osoby owładnięte złym duchem, kiedy wpadają w trans, wysyłają mi sms-y z groźbami. Szatan w ten sposób działa. Czasami podczas rozmów z osobami, które przychodzą do mnie na rozmowę, ogarnia mnie nagle wielka senność, nad którą bardzo trudno mi jest zapanować – zdradzał ks. Marcin Kozyra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • nika
  27.08.2012 09:14
  Dlaczego Redakcja tytułuje materiał w sposób niepotrzebnie sensacyjny i w dodatku wypaczający sens wypowiedzi Rozmówcy? Na tym portalu to takie.... niepotrzebne (delikatnie mówiąc)
  doceń 10
 • Piotr Adamczyk
  27.08.2012 10:07
  Myślę, że Księdzu Redaktorowi Gancarczykowi powinna się zapalić czerwona lampka.
  Taki tytuł to przegięcie, a przegięcie zawsze służy Ojcu Kłamstwa.

  Natomiast oburza mnie reklama produkcji Grzegorza Brauna "Marsz Wyzwolicieli" na łamach GN. Ten człowiek żyje z kłamstwa, oczerniania i przekręcania faktów.
  Śp. Arcybiskupa Życińskiego Braun nazwał "kłamcą i łajdakiem".
  doceń 1
 • +antysmok
  27.08.2012 16:47
  Przestań się czepiać wiara.pl.

  Popatrzcie lepiej jak manipuluje internautą onet.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/egzorcysta-ktory-leczy-seksem-zgwalcil-18-latke,1,5228775,wiadomosc.html

  Żenada i manipulacja. Bicie w Kościół za pomocą okultystów.
  doceń 0
 • hm
  27.08.2012 17:23
  Większość z piszących te negatywne komentarze pewnie nie przeczytałaby tego artykułu gdyby nie tytuł:) A co do treści to mądry ksiądz!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama