GN 22/2020 Archiwum

Oni są piękni

Na Spotkaniu Młodych pojawił się ks. Zbigniew Kucharski, asystent największej katolickiej organizacji młodzieżowej w Polsce.

- Wiesz? Bóg jest piękny! Jest piękny i ciebie kocha. Jest tak inteligentny, że nie jesteśmy w stanie Jego zrozumieć. Popatrz na przyrodę, na zwierzęta, na gwiazdy, na prawa fizyki i chemii. Myślisz, że Bóg jest nielogiczny? On jest bardzo logiczny! A na dodatek żyje miłością i miłością się karmi. Czy taka osoba mogła by chcieć dla Ciebie zła? Mało tego - jeżeli tutaj teraz siedzisz, to znaczy że Bóg chciał, żebyś urodził się teraz a nie w XIII lub XXX wieku. On ma dla Ciebie plan. Chce żebyś rozwinął się i dawał innym dobro – rozpoczął przemowę ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Ks. Zbigniew Kucharski mówił też m.in. potrzebie nieustannego rozwoju i kształtowania własnej osobowości.

Po każdej konferencji odbywają się spotkania w grupach dyskusyjnych   Po każdej konferencji odbywają się spotkania w grupach dyskusyjnych
Jędrzej Rams / Gość Niedzielny
- Jesteście dla siebie z jednej strony ogrodem a z drugiej strony ogrodnikami. Musicie kształtować swoją osobowość! Myślicie, że jeżeli chłopak jest nieuczesany, niechlujny i niepoukładany w poniedziałek to ona nagle obudzi się następnego dnia odmieniony? Nie! On będzie też taki sam we wtorek i w środę. Jeżeli dziewczyna jest pusta i próżna w poniedziałek to i we wtorek taka będzie i w środę. Trzeba umieć kształtować swoją osobowość! Patrzcie na bł. Karolinę Kózkównę. Ona miała tak wspaniałą osobowość, że jej proboszcz wspominał, że po każdej rozmowie z nią czuł się ubogacony! A Karolina jak zginęła miała zaledwie 16 lat! Ona specjalnie skracała sobie czas snu aby czynić więcej dobra dla innych! Pewnego dnia jedna dziewczyna zepsuła całą pracę na polu.  Porozrzucała snopki psując wysiłek Karoliny. I co wówczas zrobiła Karolina? Spokojnie podeszła do dziewczyny i powiedziała : „Widzę, że masz gorszy dzień. Chodź, pomogę Ci poukładać to wszystko!”. Jakie piękne zachowanie. Jakie dojrzałe – przekonywał ks. Kucharski.

Dzisiaj o 9:45 konferencję wygłosi ks. Marcin Kozyra SDB, diecezjalny egzorcysta, zaś sobotniej Eucharystii będzie przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama