Nowy numer 31/2020 Archiwum

Na wschód, po doświadczenie

Prawie 150 młodych pograniczników zakończyło 9-miesięczny kurs w Ośrodku Szkoleń Spe-cjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Ponad połowa z nich pojedzie teraz na wschodnią granicę. 


Kurs zakończył się 16 maja, w dniu obchodów rocznicowych. W Lubaniu rozpoczęła je Msza św., odprawiona w kościele garnizonowym. Później uroczystości, związane z powołaniem do życia Straży Gra-
nicznej, przeniosły się na plac
apelowy. Tam nastąpiło ostateczne pożegnanie absolwentów
szkolenia dla szeregowych funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy opuszczali mury ośrodka już w stopniu kaprali. Jak wyjaśnia mjr SG Joanna Woźniak, rzecznik OSS w Lubaniu, większość z nich trafi do placówek Straży Granicznej na wschodniej, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

– To niezbędne, bo ci młodzi ludzie nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w pracy w terenie – wyjaśnia. 
Uroczystości rocznicowe były okazją do nadania kolejnych stopni służbowych oraz wyróżnień. Odznaczenia, wyróżnienia i akty awansu służbowego wręczył komendant ośrodka, płk SG Artur Wąsowski. Obecni byli m.in. przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, władz samorządowych Lubania i Lubomierza, komendantów sąsiednich oddziałów SG, przedstawicieli policji, ABW, wojska polskiego oraz duchowieństwa.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama