Nowy numer 39/2023 Archiwum

Fachowcy od pomagania innym

Ubiegły weekend był podwójnie uroczysty dla osób zaangażowanych w dzieło pomocy potrzebującym.
W Zgorzelcu świętowano
20-lecie koła, a uroczystości poprzedziła ogólnopolska konferencja szefów wszystkich kół.


Spotkanie prezesów kół Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zgromadziło prawie 40 osób, reprezentantów schronisk, noclegowni i domów dziennego pobytu z całej Polski. Zgorzelec został wyznaczony na miejsce obrad przez Zarząd Główny TP im. św. Brata Alberta. Dzień później miały miejsce uroczystości związane z 20-leciem koła zgorzeleckiego. Zainaugurowała je Msza św. odprawiona w kościele
pw. św. Bonifacego w Zgorzelcu. Po niej uczestnicy spotkania oraz zaproszeni goście przenieśli się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie miała miejsce uroczysta akademia, podczas której wyróżniono osoby zasłużone dla pracy na rzecz towarzystwa.


Zgorzeleckie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zostało powołane do życia w 1992 r. staraniem m.in. ks. Jana Mycka. Z jego inicjatywy zawiązała się grupa osób, w której znaleźli się również Robert Drogoś, Stanisława Stokłosińska i ks. Mariusz Majewski. Dzięki ich działaniom już w następnym roku powstało schronisko dla bezdomnych, w 2005 r. przeniesione do budynku po byłej szkole rolniczej. Odremontowany obiekt poświęcił wtedy bp Stefan Cichy. Obecnie schronisko ma 56 łóżek. W okresie od listopada do marca może dodatkowo przenocować 20 osób.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast