• facebook
 • rss
 • Zimowa pielgrzymka

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 03.01.2018 12:30

  Marzysz o modlitwie w ciszy w kaplicy Jasnogórskiej Pani? Masz na to szansę!

  Od kilku lat uczestnicy pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej gromadzą się na wspólnym czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze. Jest to dobry czas, aby pół roku po jej zakończeniu przybyć znowu do Matki Bożej i podziękować za dni spędzone na szlaku, pobyć nieco dłużej przed Jej cudownym wizerunkiem, przedstawić swoje intencje oraz zaczerpnąć siły do codziennego życia. Czuwaniu towarzyszy również intencja o dobre przygotowanie kolejnej pielgrzymki oraz o coraz liczniejszy udział w niej młodych ludzi.

  W tym roku odbędzie się ono w nocy z 2 na 3 lutego 2018 r., a rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21, po którym w kaplicy zostają tylko uczestnicy czuwania. Przez całą noc będą prowadzone modlitwy przeplatane śpiewem, chwilą refleksji oraz modlitwą w ciszy. O północy będzie sprawowana Msza św. za wszystkich uczestników oraz w intencjach, które każdy będzie przedstawiał Matce Bożej. Nie zabraknie też okazji do spowiedzi. Czuwanie zakończy się ok. 4.30. Planowane są wyjazdy autokarów z różnych miejsc diecezji.

  O kosztach i szczegółach wyjazdu informuje ks. Mateusz Rycek (tel. 513 982 146), kierownik ds. logistycznych Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Najbliższa PPL ruszy 29 lipca z Legnicy, a przed wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze pielgrzymi dotrą 7 sierpnia. Zdjęcia z tegorocznej pielgrzymki oraz szczegóły nt. przyszłorocznej są w naszym specjalnym serwisie: legnica.gosc.pl/Pielgrzymka-legnicka.

  Poniżej galeria z wejścia zeszłorocznej, XXV Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół