• facebook
 • rss
 • Zbiórka na rzecz gorzowskiej katedry

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 10.07.2017 20:58

  Decyzją bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, wierni diecezji legnickiej wesprą odbudowującą się świątynię.

  Umiłowani Diecezjanie,
  Drodzy Bracia Kapłani!

  Z powodu bolesnego wydarzenia pożaru, który 1 lipca dokonał zniszczeń katedry gorzowskiej, łączymy się w modlitwie, wyrażając współczucie i solidarność z poszkodowaną wspólnotą diecezjalną.

  Zwracając się do Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Pasterza Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego, przekazałem mu wyrazy naszej duchowej łączności. Zapewniłem go także, że nasza Diecezja pośpieszy z pomocą materialną konieczną do renowacji.

  Proszę więc Was, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie finansowe odbudowy kościoła katedralnego w Gorzowie w czasie zbiórki w parafiach naszej Diecezji w niedzielę 23 lipca. Kapłanów proszę również o pomoc i ofiary, które będzie można złożyć w czasie sierpniowych spotkań rejonowych.

  Już dziś za każdą modlitwę, wsparcie i gest dobrej woli dziękuję.

  Na czas trwających wakacji i urlopów z serca udzielam Wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

   

  Wasz Biskup Zbigniew

   


  Komunikat Biskupa legnickiego należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji legnickiej podczas Mszy św. w niedzielę 16 lipca br. W nawiązaniu do prośby zawartej w komunikacie Biskupa legnickiego proszę, aby przy kościołach dokonać zbiórki do puszek, a uzyskane środki przekazać do końca lipca do kasy kurialnej lub na konto diecezji z dopiskiem “KATEDRA”. Zbiórka ofiar składanych przez kapłanów będzie miała miejsce w czasie tradycyjnych spotkań rejonowych (29.08 Legnica; 30.08 Jelenia Góra).

  + Marek Mendyk
  Wikariusz Generalny

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół