• facebook
 • rss
 • Bóg to Pan czasu

  Jędrzej Rams

  |

  Gość Legnicki 24/2017

  dodane 15.06.2017 00:00

  – On wydłuża dzień i czas. Gdy wracam do obowiązków, okazje się, że to On przejmuje załatwianie moich spraw – mówi o. Jan o klęczeniu przed Bogiem.

  Od wschodu słońca aż do jego zachodu – przez tak długi czas można wchodzić do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy i adorować Najświętszy Sakrament. Jest to możliwe dzięki „aniołom stróżom” tej świątyni. To parafianie, którzy zapisują się na dyżury i w wybranym dniu przez dwie godziny czuwają nad bezpieczeństwem w kościele.

  Od samego początku wiązało się to z adoracją Najświętszego Sakramentu. – Przychodzę tak już drugi rok. Zaczęłam, ponieważ pomyślałam, że skoro i tak przychodzę do kościoła na adorację, to mogę jeszcze połączyć to z pilnowaniem – mówi Zenobia Komarnicka. Podobnie było z panią Rozalią Figiel. – Od dawna przychodziłam w środy na adorację. Zresztą od wielu lat lubiłam przychodzić ot tak, pomodlić się. A gdy pojawiła się potrzeba pilnowani kościoła, pomyślałam „Czemu nie?” Tutaj przecież czuję się najlepiej – mówi. Z kolei Bogusław Jaśniewicz, zawodowy ochroniarz, śmieje się, że rozpoczął od stróżowania, a adoracja przyszła później. – Jest to czas dla mnie i Boga. Niesamowite chwile. Są momenty, że siedzimy, jako stróże, sami w kościele. Ja wybieram dyżury raczej po południu, po pracy. Najpierw jest kłębowisko myśli o pracy, rodzinie, dzieciach. I nagle wszystko zaczyna opadać. Nigdzie indziej nie osiągnąłem nigdy takiego uspokojenia, wyciszenia. Nie ma drugiego takiego czasu w moim życiu – opowiada mężczyzna. Według proboszcza o. Jana Janusa OFM Conv. „aniołowie stróżowie” są siłą i darem dla parafii, a Bóg sam oddaje im czas poświęcony na adorowanie Go. – Sam doświadczyłem tego, że Bóg jest Panem czasu. Żywa jest zasada ewangeliczna, że kto straci swoje życie, ten je odzyska. W tym przypadku w odniesieniu do czasu. Pan Jezus sam wielokrotnie o tym mówił: „kto dla mnie, dla mojego imienia” poświęci dom, pole czy te dwie godziny, stokroć otrzyma już tu, a w wieczności życie. Tego doświadczyłem, że ile razy Bogu się poświęci czas, to będzie jak w walce Jozuego z Amalekitami – Bóg wydłuża mu dzień i czas – mówi kapłan.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół