• facebook
 • rss
 • Ojciec Bashobora w Legnicy!

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 23.05.2017 07:32

  Charyzmatyk z Ugandy spędzi z nami równo tydzień. Oto gdzie będzie można się z nim modlić.

  Na specjalnej konferencji prasowej w Legnickiej Kurii Biskupiej został zaprezentowany cały program uroczystości świętowania 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego św. Jana Pawła II w Legnicy. Najważniejszym wydarzeniem duchowym będą Eucharystie sprawowane w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła (2 czerwca, godz. 18.30) oraz bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie (4 czerwca, 12.00).

  Przygotowaniem duchowym do tego dziękczynienia Bogu będą spotkania z o. Johnem Bashoborą. Ten ugandyjski kapłan zgodził się przebywać z nami przez cały tydzień. Najważniejsze będą dla nas jednak dwa dni - pierwszy i ostatni.

  Kapłan przyjedzie do Legnicy 29 maja do parafii pw. św. Jacka, miejsca wydarzenia Eucharystycznego. Spotkanie z nim rozpocznie o godz. 15.00 modlitwą uwielbienia. O godz. 17.00 ks. Bashobora wygłosi konferencję a o godz. 18.00 odprawi Eucharystię. To spotkanie jest otwarte dla wszystkich. To ważna uwaga ponieważ od wtorku do popołudnia w piątek będzie on służył księżom z naszej diecezji. Jak mówił ks. Leopold Rzodkiewicz, delegat biskupa do spraw stałej formacji kapłanów, będą to rekolekcje dla kapłanów. - Będzie to czas spotkania, modlitwy, Eucharystii a także możliwości skorzystania z duchowych rozmów z ojcem Johnem - mówił delegat biskupa. Rekolekcje zakończy konferencja w piątek i wspomniana Eucharystia w legnickiej katedrze.

  Gość pozostanie z nami jeszcze w sobotę. Tym razem znowu będzie dostępny dla wszystkich, z tym że szczególnie będzie służył młodym diecezji legnickiej. Dla nich bowiem przygotowano na 3 czerwca wielkie spotkanie na hali widowiskowo-sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Legnicy. Ten dzień zwany "Lednicą w Legnicy" rozpocznie się o godz. 10.30 a zakończy o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie duszpasterstwa młodzieży diecezji legnickiej (TUTAJ).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół