• facebook
 • rss
 • Podniebne powitanie

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 21.03.2017 20:00

  Wiosna przychodzi w Lwówku Śląskim dopiero wtedy, gdy nad miastem pojawiają się latawce.

  Pierwszego dnia wiosny nad płytą boiska piłkarskiego w Lwówku Śląskim znowu zatrzepotały latawce. To Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa po raz 7. zaprosiły do zabawy uczniów miejscowych szkół, przedszkolaków, harcerzy a także podopiecznych WTZ-ów m.in. z Bolesławca, Jawora, Zgorzelca i Złotoryi. Łącznie do zmagania przystąpiło aż 38 drużyn.

  Chociaż festiwal latawców nie jest imprezą stricte nastawioną na rywalizację, tej nie mogło zabraknąć. Zawodnicy startowali więc w dwóch podstawowych konkurencjach: latawców prostych i skrzynkowych. Te pierwsze zna chyba każdy- najczęściej mają kształt rombu, który tworzy materiał rozpięty na konstrukcji w kształcie krzyża. Latawce skrzynkowe z kolei mają kształt pudełek bez wypełnionych dwóch przeciwległych boków. Często tych pudełek w konstrukcji jest kilka bądź kilkanaście. Te drugie są o wiele trudniejsze w budowie, jednak dają większą satysfakcję w locie.

  Najważniejszym bo jedynym warunkiem uczestnictwa było własnoręcznie wykonanie płatowca. Najlepsi w kategorii latawców skrzynkowych zostali przedstawiciele szkoły podstawowej nr 2 z Lwówka Śląskiego. Wśród latawców płaskich najlepsi znowu zostali harcerze 45. Drużyny Harcerskiej z Lwówka Śląskiego.

  Pełna klasyfikacja:

  W kategorii latawców płaskich:

  1. 45. Drużyna Harcerska WARTA

  2. Nadleśnictwo – Wiewiórka

  3. Warsztat Terapii Zajęciowej z Jawora

  W kategorii latawców skrzynkowych:

  1. Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych  w Lwówku Śląskim – „Łotry”

  2. Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim – „Kruszyna”

  3. Master`s Academy – SP3 w Lwówku Śląskim – Przedszkole Nr 2

  Nagrodę ufundowaną przez pana Rafała Ślusarza Senatora RP za najbardziej kolorowy latawiec otrzymała drużyna WTZ Złotoryja. Nagrodę ufundowaną przez panią Mariolę Szczęsną Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski dla najmłodszego zawodnika otrzymała Ola Malczewska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół