• facebook
 • rss
 • Będą nosić Jezusa

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 18.03.2017 12:49

  W sobotę 18 marca w diecezji legnickiej przybyło 21 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

  Obrzęd posłania ich do pełnienia tej funkcji w parafiach odbył się podczas Eucharystii w samo południe w legnickiej katedrze. - Pozdrawiam was, którzy będziecie posługiwali w różnych wspólnotach, m.in. zanosząc obłożnie chorym Jezusa Eucharystycznego, by oni też mogli korzystać z owoców Eucharystii - mówił na początku liturgii bp Zbigniew Kiernikowski.

  Nowi szafarze pochodzą z kilkunastu parafii diecezji legnickiej, m.in. Raciborowic Górnych, Lubania, Legnicy, Zawidowa, Jeleniej Góry, Lubina. - Przeszedłem cały kurs. Proboszcz poprosił, zgodziłem się, żona przytaknęła. To będzie wyjątkowa posługa, ponieważ będę mógł więcej pomagać w parafii i to w tak piękny sposób, jak rozdzielanie Komunii Świętej - mówi Grzegorz z Legnicy.

  Obecnie w diecezji legnickiej jest ok. 250 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. - Praktycznie są to wszystkie największe miejscowości w diecezji. Ich pomoc jest bardzo ważna w posłudze na parafii. Myślę tu o pomocy podczas większych uroczystości w rozdawaniu Komunii św., ale także w odwiedzaniu chorych i zanoszeniu im Eucharystii - mówi ks. Tomasz Krauze, moderator diecezjalny. - Poza tym mam nadzieję, że ich posługa w parafii pomoże im jeszcze lepiej spełniać ich powołanie do bycia chrześcijanami czy ojcami i mężami - mówi kapłan.

  Następny kurs zacznie się tradycyjnie w pierwszą sobotę października. Do tego czasu można zgłaszać chętnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół