• facebook
 • rss
 • Troska i zaangażowanie

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 07.03.2017 12:58

  Kondolencje abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Episkopatu, po śmierci bp. Tadeusza Rybaka.

  Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, przesłał na ręce bp. Zbigniewa Kiernikowskiego kondolencje z powodu śmierci bp. Tadeusza Rybaka. Oto treść listu:

  Ekscelencjo,
  Najdostojniejszy Księże Biskupie!

  Ze smutkiem przyjąłem informację, że dziś w nocy, po długiej chorobie, w wieku 88 lat odszedł do Domu Ojca ksiądz biskup Tadeusz Rybak – pierwszy pasterz Diecezji Legnickiej.

  W imieniu Konferencji Episkopatu Polski, wraz z całym jej Prezydium, przesyłam Księdzu Biskupowi oraz wszystkim diecezjanom wyrazy współczucia oraz zapewnienia o modlitwie Kościoła, który jest w Polsce w intencji zmarłego.

  Kapłańskie i pasterskie posługiwanie ś.p. biskupa Tadeusza wypływało z umiłowania Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała, którym jest Kościół. Realizowało się to w sposób szczególny w podejmowaniu pasterskiego trudu budowania i organizacji – erygowanej w 1992 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II – Diecezji Legnickiej. Troska o Kościół znajdowała również swój wyraz w zaangażowaniu zmarłego w działalność licznych gremiów Konferencji Episkopatu Polski, w tym w wieloletnim przewodniczeniu Komisji  KEP ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego.

  Osobę ś.p. biskupa Tadeusza powierzam Bogu za przyczyną Maryi – Matki Miłosierdzia ufając, że Dawca Życia przyjął go do swego Królestwa.

  Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

  ✠ Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół