• facebook
 • rss
 • Dzień patronalny naszego pasterza

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 17.02.2017 09:00

  Kilkadziesiąt osób rozpoczęło dzień imienin bp Zbigniewa od modlitwy za niego w seminaryjnej kaplicy.

  Na piątek 17 lutego przypada dzień patronalny bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, ordynariusza diecezji legnickiej. Dlatego o godz. 8.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej rozpoczęła się Eucharystia w jego intencji.

  Modlić się przybyli współpracownicy ordynariusza m.in. bp senior Stefan Cichy, bp Marek Mendyk a także przedstawiciele Legnickiej Kurii Biskupiej, seminarium, osoby świeckie i konsekrowane.

  - Będziemy się modlić za bp. Zbigniewa. Jeśli ktoś odmawia Liturgię Godzin, to dzisiaj rano czytał komentarz św. Augustyna do pierwszego tekstu Jana. Augustyn pisze, że życie chrześcijańskie jest świętą tęsknotą. Mamy jednak różne tęsknoty, dlatego potrzebujemy pasterza, który patrzy z dystansu na to, co wypełnia nasze życie, życie Kościoła w diecezji i wskazuje właściwe tęsknoty, właściwe ścieżki. Dlatego przeżywamy tę liturgię i ten dzień w duchu wdzięczności, że Pan daje nam pasterza. Módlmy się za biskupa o otwartość na natchnienia Ducha Świętego, odwagę w pełnieniu posługi w Kościele legnickim - mówił przed Eucharystią ks dr Piotr Kot, rektor WSD DL.

  Dzisiaj w liturgii są czytane fragmenty Pisma Świętego o budowie wieży Babel a także nauka Jezusa o zaparciu samego siebie, jako warunku dostąpienia zbawienia. O tym mówił w swojej homilii bp Zbigniew:

  Wizyty gości oraz składanie życzeń zaplanowano na przedpołudnie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół