• facebook
 • rss
 • Dziś trzeba było tu być!

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 22.01.2017 21:59

  Występy laureatów międzynarodowego konkursu kolędowego, spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja, obecność relikwii św. José Sáncheza del Río. Tak, tej niedzieli należało być w Krzeszowie.

  W wnętrzach bazyliki mniejszej pw. Matki Bożej Łaskawej po raz kolejny spotkali się wierni, członkowie parafialnych Rodzin Radia Maryja. Wszystkich serdecznie powitał ks. Marian Kopko, proboszcz parafii i kustosz krzeszowskiego sanktuarium, a jednocześnie opiekun Rodzin Radia Maryja.

  - Telewizja Trwam, Radio Maryja, „Nasz Dziennik”, pokazują nam prawdziwa Polskę i to, jak kochać Pana Boga i drugiego człowieka - powiedział na rozpoczęcie Mszy św.  Z ław sanktuarium słuchali go goście tego dnia, którzy przyjechali do Krzeszowa z rożnych stron diecezji, a także spoza jej granic.

  Rodzina Radia Maryja ma bowiem swoich członków m.in. w chojnowskich i bogatyńskich parafiach Świętych Piotra i Pawła oraz Niepokalanego Poczęcia NMP.

  Do Krzeszowa przyjechali także członkowie Rodziny Radia Maryja z Czarnego Boru, Lubania, Kamiennej Góry i, oczywiście, Krzeszowa. Obecni byli także jej członkowie z Nowej Rudy, rodzinnej miejscowości kustosza sanktuarium.

  We Mszy św. uczestniczyli także członkowie zespołów i grup biorących udział w trwającym od 20 do 22 stycznia Festiwalu Trzech Kultur, który do Krzeszowa zawitał już po raz kolejny.

  W tym roku na deskach sceny w Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowało się aż 21 wykonawców: 18 z Polski, 2 z Czech i jeden zespół reprezentujący Serbów łużyckich z Niemiec. Wszyscy przygotowali kolędy lub jasełka ze swoich krajów, regionów lub miejsc zamieszkania.

  - Ta impreza ma przede wszystkim łączyć nasze pogranicze: Polaków, Czechów i Niemców. Najlepiej jest to wyrażane poprzez modlitwę. A kto śpiewa kolędy, pastorałki, bierze udział w jasełkach, to dwa razy się modli - zapewniał ks. Marian Kopko.

  Festiwal objął patronatem bp. Zbigniew Kiernikowski. Patronat medialny przyjął zaś m.in. „Nasz Dziennik”. To właśnie z tej redakcji przywieziono do Krzeszowa relikwie św. José Sáncheza del Río. Bp Marek Mendyk, który przewodniczył Mszy św. podczas niedzielnego spotkania Rodzin Radia Maryja, przypomniał, że nasze parafie miały możliwość oddania czci tym relikwiom, a młodzież diecezji legnickiej już nieraz otrzymywała sakrament bierzmowania w ich obecności.

  Więcej w "Gościu Legnickim" nr 4/2016 na 29 stycznia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół