• facebook
 • rss
 • Ostatni apel Marii

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 07.01.2017 17:49

  W Jeleniej Górze pochowano 16-letnią Marię. Kilkaset osób przyszło, by pożegnać tragicznie zmarłą jeleniogórzankę.

  W sobotę 7 stycznia w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze odbyło się ostatnie pożegnanie Marii Oziemskiej. Na Eucharystii pojawiło się kilkaset osób, głównie młodych. Obok rodziny, krewnych i znajomych do kościoła przyszli uczniowie jeleniogórskich szkół, a także wielu harcerzy ze wszystkich formacji harcerskich działających w stolicy Karkonoszy.

  Nie zabrakło sztandarów miejscowych szkół, m.in. III Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego, do którego uczęszczała dziewczyna. - Chodziłam z nią do gimnazjum. Nie mogłam nie przyjść... - mówiła jedna z jej koleżanek.

  Przy ołtarzu stanęli ks. Łukasz Pawłowski, ks. Krzysztof Antończak, duszpasterz ZHR z Karpacza, oraz ks. Mariusz Majewski, proboszcz miejscowej parafii. To on w homilii wspomniał m.in. na harcerską działalność Marii, jej szerokie zainteresowania, zaangażowanie w pomoc innym. - Była harcerką. Składając przyrzeczenie harcerskie, przyjęła znak - krzyż harcerski - mówił kapłan, wskazując w dalszych słowach na wielkie znaczenie tego znaku.

  Doczesne szczątki Marii został złożone na miejscowym cmentarzu komunalnym.

  W Sylwestra 27-letni obywatel Ukrainy, jadąc ul. Sobieskiego od strony Szklarskiej Poręby, wypadł z jezdni i, taranując idące chodnikiem dwie nastolatki, wpadł do rzeki Kamienna. Obie jeleniogórzanki zginęły na miejscu. Badania na obecność alkoholu wykazały, że kierowca miał go aż 2 promile we krwi. Sąd na wniosek prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt dla sprawcy. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół