• facebook
 • rss
 • Jak wychowanie, to rodzina

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 16.09.2016 20:41

  Bolesławiec gościł niezwykłą konferencję poświęconą najważniejszemu problemowi tego świata.

  To rodzinie będzie poświęcony przyszłoroczny Kongres. Według wstępnych planów, odbędzie się on w maju i czerwcu przyszłego roku. Ma przybrać nieco inną formę niż w poprzednich edycjach, ale na ogłoszenie konkretów przyjdzie jeszcze czas. Ideą organizatorów jest jednak to, by nie było to tylko i wyłącznie jedno wielkie spotkanie, lecz by można było skorzystać z czasu przygotowań do budowania społeczności myślącej prorodzinnie.

  Dlatego też w Bolesławcu, w ramach przygotowań do kongresu, odbyła się konferencja poświęcona właśnie sprawom rodziny. Zorganizowały ją władze Miasta Bolesławiec, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej i Duszpasterstwo Rodzin pod kierownictwem ks. dr. Bogusława Wolańskiego. Dodatkowym przyczynkiem do wybrania tej właśnie daty na konferencję był trwający wówczas VI Tygodnia Wychowania, stąd i obecność na niej bp. Marka Mendyka, który objaśnił temat: „Przesłanie VI Tygodnia Wychowania w Jubileuszowym Roku 1050. rocznicy chrztu Polski”.

  - Program konferencji na pewno nawiązuje do treści, jakie niesie obecny Tydzień Wychowania, ale kształtuje go także sytuacja tradycyjnej rodziny, która ma być zgodnie z Konstytucją RP, chroniona jako fundament społeczeństwa, a jest  wielu miejscach podważana i traktowana jako przeżytek. Również w Polsce doświadczamy ogromnego naporu politycznego środowisk dążących do zakwestionowania naturalnej tożsamości małżeństwa i degradacji życia rodzinnego poprzez ustawodawstwo, media, kulturę, a zwłaszcza wychowanie - tłumaczy Stanisława Repa, organizatorska.

  Wśród zaproszonych prelegentów byli Rafał Domosiński, koordynator Zespołu Analitycznego Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", który mówił o systemie prawnym w Polsce a miejscu małżeństwa i rodziny w społeczeństwie i państwie, dr Aleksandra Aszkiełowicz z wykładem pt."Tato, mama i dzieci - stereotyp, czy skuteczna broń przeciw kryzysowi ekonomicznemu i cywilizacyjnemu?" i ks. Waldemar Wesołowski, pokazujący „Obraz rodziny w mediach”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół