• facebook
 • rss
 • Welcom to Legnica!

  Marta Murias

  dodane 21.07.2016 23:30

  Zamek, katedra , kościół Mariacki to tylko niektóre zabytki jakie zwiedzili dziś nasi pielgrzymi.

  Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli budowle z XIV czy XVI wieku. Na ich twarzach gościł wyraźny zachwyt, kiedy po raz kolejny wchodzili do innego kościoła. 
  - Jestem w Europie po raz pierwszy. Bardzo podobają mi się Kościoły, a najbardziej kościół św. Jacka. - mówi Cris z USA.
   
   Podczas długiego zwiedzania legniczanie entuzjastycznie witali naszych młodych ludzi. Już z daleka było słychać wiwaty jakie towarzyszyły im przy witaniu się. 
   
  - Miasto jest piękne, a ludzie bardzo mili i przyjaźni. Sami podchodzą czy krzyczą "cześć", "skąd jesteś ?" - opowiada Danieli z Kanady.
   
  Również nie zabrakło wspólnych zdjęć i czasu wolnego podczas, którego pielgrzymi odwiedzili naszego McDonald'a oraz Galerię Piastów, w której zasmakowali kawy, lodów oraz pizzy.
   
  - Na nas wywarły wrażenie kościoły, które odwiedzaliśmy, ale najbardziej smakowały nam lody. - śmieje się grupa Amerykanów.
   
  Każda grupa miała swoich aniołów stróżów. Byli nim młodzi ludzie z wolontariatu oraz tłumacze. Do ich zadania należało oprowadzić grupę po wyznaczonych zabytkach oraz opowiedzieć co nie co o nich w języku jakim posługiwała się grupa.
   
  - Jest ciężko, ponieważ trudno jest wzbudzić zaufanie pielgrzymów w to co mówimy, aby słuchali. Trudno jest również wytłumaczyć po angielsku historie miasta, jeśli w języku polskim też nam to sprawia trudności. - twierdzi Karolina, która oprowadzała jedną z grup.
   
  Na zakończenie wyprawy pod czujnym okiem opiekunów śpiewając i grając ruszyli do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski, aby na zakończenie dnia wziąć udział w nabożeństwie TAIZE.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół