• facebook
 • rss
 • Litania między blokami

  Jędrzej Rams /Foto Gość

  dodane 19.05.2016 14:27

  Franciszkanie w Złotoryi zawędrowali z modlitwą między domy na Podwalu.

  Szukając miejsca modlitwy zagłębiłem się miedzy bloki szukając jakiegoś placu, który wydawał mi się nadawać na spotkanie modlitewne. Z daleka ujrzałem polowy ołtarzyk, który gdy podszedłem pokazał swoją prawdziwą naturę – mieszkańcy stworzyli go na … huśtawce.

  – Organizujemy to już po raz trzeci. Pierwszy na nabożeństwo majowe w zeszłym roku. Później było nabożeństwo październikowe, czyli modlitwa różańcem świętym. No to można powiedzieć, że mamy już małą wprawę – mówi Halina Gajek.

  Blisko 70 złotoryjan, nie tylko z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej, wzięło udział w nabożeństwie majówkowym tj. modlitwą litanią loretańską w miejscu szczególnym, bo między blokami przy ul. Podwale. W wielu oknach otaczających miejsce modlitwy bloków pojawiły się reprodukcje m.in. Matki Bożej z Lourdes czy Częstochowskiej.

  Majówka maryjna w Złotoryi
  Jędrzej Rams

  – Mieszkam w pobliskim bloku. Chodzę na nabożeństwa do kościoła ale bardzo się cieszę, że ono przyszło bliżej nas, bliżej mnie - mówi Bronisława Myśliwiec.

  Pomysł wychodzenia z modlitwą „na peryferie” parafii pojawił się po objęciu parafii pw. św. Jadwigi przez franciszkanów.

  - Tutaj tak wiele się dzieje. Ludzie tutaj się rodzą i umierają. Tutaj powstają nowe myśli, pragnienia. Tutaj też na co dzień próbujemy dostrzec że Bóg i Jego Matka są tak blisko nas. Dlatego chcemy tutaj się pomodlić za wszystkich mieszkańców Podwala i samej parafii. Nabożeństwo ofiarować za ludzie młodych i starych, chorych i samotnych. Tych którzy często już często opuszczonych przez ludzi i, jak to się mawia, przez los, ale na pewno nie przez Boga – mówił o. Bogdan Koczor OFM. – Starsze panie opowiadają mi, że im się przypomina, że gdy były małymi dziećmi, biegały pod kapliczki na modlitwę. Ja też jestem maryjnym dzieckiem. I bardzo mi się spodobał ten pomysł. Z radością tu chodzę – mówi Halina Gajek.

  Oprócz Podwala podobne modlitwy odbywają się w Nowej Wsi Złotoryjskiej, Wyskoku także i przy ul. Bukowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół