• facebook
 • rss
 • Marsz Chwały po Zakaczawiu

  Jędrzej Rams

  dodane 15.05.2016 18:32

  W sanktuarium św. Jacka modlitewnie i uwielbieniowo dziękowano za cud.

  Sanktuarium św. Jacka już od wielu miesięcy przyciąga żądnych mocnej modlitwy. Tym razem Mszy św. przewodniczył bp Marek Mendyk, a było to w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Intencja liturgii - dziękczynna za cud Eucharystii.

  - Biskup jest w naszym kościele po raz pierwszy od oficjalnego ogłoszenia niezwykłej sprawy, czyli tego, że Pan Bóg się podpisał pod Eucharystią. Dlatego chciałbym prosić ekscelencję o modlitwę w intencji dziękczynnej Bogu za cud Eucharystii. Cud przeżywany każdego dnia: czy to na porannej Mszy św., czy wieczornej. A także za ten cud Eucharystii, którego zdjęcia tutaj możemy oglądać - mówił, witając wszystkim ks. dr Andrzej Ziombra, miejscowy proboszcz.

  Hierarcha w kazaniu nawiązał do działania Ducha Świętego, jak i do wielkiej tajemnicy przeistoczenia chleba w Ciało Pańskie, jako tajemnic, które człowiek musi wciąż na nowo odkrywać:

  Po liturgii część wiernych wyruszyła ze świątyni, by w Marszu Chwały obejść pobliskimi ulicami dzielnicę Zakaczawie z tańcem i śpiewem na ustach. - Po prostu chcemy wyjść ze Mszy i obwieścić okolicznym mieszkańcom, że jesteśmy szczęśliwi, bo byliśmy na Eucharystii. Słuchaliśmy słowa Boga i karmiliśmy się Jego Ciałem - mówił ks. Andrzej Ziombra.

  Nie była to liczna manifestacja, bo liczyła około 100 osób. Była za to na pewno radosna i żywa. - Jestem wierzący i praktykujący. Nie planowałem udziału w Marszu Chwały, po prostu przyszedłem dzisiaj na Mszę na 12.00. Atmosfera była bardzo budująca i poszedłem razem z nimi chwalić Boga - mówił pan Jan.

  2016.05.15 Marsz Chwały w Legnicy
  Jędrzej Rams

  Podobnie pierwszy raz na takim wielbieniu Boga była Barbara Tokarska z Legnicy. - W zeszłym roku nie mogłam być. Radość z bycia chrześcijaninem jest tak wielka, że chce się wręcz krzyczeć z radości. Chce się chwalić Boga, który dał nam życie, który nas leczy i uwalnia. Dlatego radosne uwielbienie na Mszy św. oraz marsz są świetnym sposobem okazania tej radości - mówi pani Barbara Tokarska.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • PTaraski
   16.05.2016 08:26
   "Sanktuarium św. Jacka już od wielu miesięcy przyciąga żądnych mocnej modlitwy."

   Żądnych mocnej modlitwy?

   To sugeruje, że ci ludzie kierują się własnymi pożądaniami, a nie Wolą Bożą, i szukają odpowiadających im doznań, zamiast głębokiej modlitwy.

   Biskup legnicki w oświadczeniu napisał nie o cudzie, ale o wydarzeniu mającym znamiona cudu, a to coś innego. Cuda poznaje się po owocach.
   Ten "marsz" sugeruje, że w Legnicy nie było tak naprawdę cudu, ale niektórzy poczuli się usatysfakcjonowani.

   Poczekajmy z reakcjami na dalsze owoce i kolejne orzeczenia ordynariusza i Kościoła, jeśli takie mają być.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół