• facebook
 • rss
 • Cud eucharystyczny w Legnicy?

  Jędrzej Rams

  dodane 10.04.2016 15:18

  Bp Zbigniew Kiernikowski ogłosił komunikat o "wydarzeniu eucharystycznym o znamionach cudu", do którego doszło w kościele pw. św. Jacka w Legnicy.

  Podczas Eucharystii w niedzielę 10 kwietnia w sanktuarium św. Jacka w Legnicy bp Kiernikowski oficjalnie ogłosił o komunikat o wydarzeniu, do którego doszło przed dwoma laty w tym kościele, a które nosi znamiona cudu eucharystycznego.

  Oto jego treść:

  KOMUNIKAT

  w sprawie Wydarzenia Eucharystycznego w parafii św. Jacka w Legnicy

  Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

  Jako Biskup Legnicki podaję niniejszym wiadomość o wydarzeniu, jakie zaszło w parafii św. Jacka w Legnicy i które ma znamiona cudu eucharystycznego. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii świętej upadła na posadzkę i która została podniesiona i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Ówczesny Biskup Legnicki Biskup Stefan Cichy powołał Komisję, której zadaniem było obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku został wyodrębniony fragment materii koloru czerwonego i złożony na korporale. W celu wyjaśnienia rodzaju tej materii Komisja zleciła pobranie próbek i przeprowadzenie stosownych badań przez różne kompetentne instytucje.

  Ostatecznie w orzeczeniu Zakładu Medycyny Sądowej czytamy: „W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…) Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego” (…) ze zmianami, które »często towarzyszą agonii«. Badania genetyczne wskazują na ludzkie pochodzenie tkanki”.

  W styczniu br. przedstawiłem całą tę sprawę w Kongregacji Nauki Wiary. Dziś, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawać Jej cześć. Proszę też o udostępnienie przybywającym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, która pomagałaby właściwie kształtować świadomość wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto założenie księgi, w której byłyby rejestrowane ewentualne uzyskane łaski oraz inne wydarzenia mające charakter nadprzyrodzoności.

  Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka.

   Polecam się Waszej modlitwie i Wam błogosławię

  + Zbigniew Kiernikowski 

  BISKUP LEGNICKI

  Zdjęcie przedstawiające przemieniony fragment hostii   Zdjęcie przedstawiające przemieniony fragment hostii Jędrzej Rams /Foto Gość W imieniu biskupa tekst komunikatu odczytał jego sekretarz, a po nim biskup ukazał cząstkę licznie zgromadzonym wiernym do publicznej adoracji.

  Na Eucharystii pojawiło się wielu legniczan z innych parafii, którzy z wielką radością i dużymi emocjami przyjęli tę informację. - Ogromnie się ucieszyłam, ogromna radość. To potwierdza naszą, moją wiarę w obecność Jezusa w Eucharystii. Pomyślałam od razu o tych, którzy może dzięki temu znakowi się nawrócą. To będą owoce działania łaski Bożej. Może tak, jak niewierny Tomasz zobaczą i uwierzą. To będzie dla mnie bardzo radosna niedziela - mówi Ewa Budzińska.

  Kościół pw. św. Jacka Odrowąża znajduje się w części miasta zwanej Zakaczawiem, pomiędzy dwoma mostami nad Kaczawą łączącymi stare miasto z nowymi osiedlami. Dziennie mijają go dziesiątki tysięcy osób. Po wojnie aż do 1972 roku był kościołem filialnym pobliskiego kościoła pw. Świętej Trójcy. Wspomnianego roku stał się kościołem parafialnym dla nowej wspólnoty. Tutaj też przez lata powojenne swoje liturgie sprawowali wierni Kościoła greckokatolickiego, dopóki nie wybudowali na początku XXI wieku swojej cerkwi.

  Sama dzielnica obrośnięta jest wśród legniczan złą sławą, która nie jest do końca sprawiedliwa. Faktem jest jednak to, że była to pierwsza dzielnica miasta zasiedlona po II wojnie światowej przez Polaków. Dlatego dzisiaj mieszka tutaj największy odsetek osób starszych w całym mieście. Także liczba zarejestrowanych działalności gospodarczych jest najniższa spośród wszystkich dzielnic miasta.

  Czytaj także:

  Obejrzyj galerię:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • towcatcher
   12.04.2016 00:56
   Dlaczego Bóg miałby na Najświętszym Sakramencie zrobić cud, który który wygląda dokładnie tak samo jak pałeczka krwawa (serratia marcescens) - bakteria charakterystyczna dla leżącego zbyt długo w wodzie pieczywa?
  • adamp_314
   12.04.2016 09:28
   Niesamowite... Gdy jakiś lek ma być dopuszczony do użytku mamy wieloletnie szczegółowe badania, które można zweryfikować, jest dokumentacja, która może być sprawdzona...

   Gdy ktoś krzyczy "mam Boga pod mikroskopem" - to wszystko jest "na gębę". Nie wiadomo kto to badał (kilka lat temu akurat dwoje naukowców podpisało się pod wynikami), nie wiadomo jak badano, nie ma żadnej dokumentacji, którą można by sprawdzić. Bardzo ciekawe, co to za "badania genetyczne" przeprowadzono, zwłaszcza czy genom jest ten sam co w Sokółce... Z tekstów, obecnego i tych towarzyszących wydarzeniu w Sokółce można jedynie domyślać się, że ludziom "na oko" kojarzy się to z mięśniem ludzkim a więc uważają, że "jest to mięsień ludzki".

   I jeszcze - gdy poważny archeolog chce zbadać znalezisko - pobiera próbki i wysyła je do dwóch-trzech laboratoriów z zapytaniem o parametry, nie przekazując żadnych informacji by nic nie zasugerować. W Sokółce badacze od początku wiedzieli co ma wyjść. Tutaj nie wiadomo, pewnie też...
  • Seff
   13.04.2016 21:14
   Chwała Panu. Jezus widać przygotowuje nas na coś wielkiego skoro Jego Miłosierdzie rozlewa się strumieniami. Prywatnie zachęcam wszystkich do codziennej Adoracji w intencji Ojczyzny.
  • anarion
   22.05.2016 20:56
   Dzięki Ci Panie Jezu!
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół