• facebook
 • rss
 • Centrum Miłosierdzia

  Jędrzej Rams

  dodane 14.05.2016 15:21

  Za nami wielka pielgrzymka diecezji legnickiej do Krakowa-Łagiewnik.

  W sobotę 14 maja blisko 3 tys. wiernych z diecezji legnickiej zjechało się do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Była to diecezjalna pielgrzymka w Jubileuszowym Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.

  Wierni przyjechali m.in. z Legnicy, Lubina, Gwizdanowa, Karpnik, Jeleniej Góry, Rokitek, Bieniowic, Bogatyni, Działoszyna, Zgorzelca, Bolesławca, Wielowsi, Małuszowa, Lubania, Polkowic, Karpacza, Mysłakowic.

  - Musieliśmy wyjechać bardzo wcześnie rano, ale już teraz czuję, że jest piękna atmosfera, będzie pięknie - mówiła Halina z parafii pw. św. Jana Chrzciciela z Leśnej.

  Pielgrzymka rozpoczęła się bardzo symbolicznie bo od przekroczenia przez wiernych Bramy Miłosierdzia. Później nastąpiło zawiązanie wspólnoty no i księża udali się do konfesjonałów. I trzeba przyznać że mieli pełne ręce roboty. Z możliwości wyspowiadania się skorzystało bardzo wielu pątników. Spowiedzi trwały do ostatnich chwil przed Mszą świętą.

  Bo oczywiście najważniejszym punktem w planie była Eucharystia. Tej przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Wraz z nim przy ołtarzu stanęło kilkudziesięciu kapłanów z naszej diecezji. Ich ilość pozytywnie zaskoczyła nawet rektora sanktuarium, który mówił o tym witając pielgrzymów.

  Hierarcha w homilii nawiązał rzecz jasna do Bożego Miłosierdzia. Oto co powiedział:

  Na zakończenie liturgii biskup wraz z wiernymi odczytał akt powierzenia diecezji legnickiej Bożemu Miłosierdziu. Prosił wcześniej, by zawierzając diecezję i wiernych, myśleli o biskupach, kapłanach, rodzinach a także bezrobotnych, chorych, opuszczonych:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół