• facebook
 • rss
 • Do rady i do kontaktów

  Roman Tomczak

  dodane 07.05.2016 21:44

  Po wiosennych wyborach do Legnicy zjechali przedstawiciele rad parafialnych i dziekani z całej diecezji. Biskup legnicki mocno podkreślił, że zależy mu na realnym kontakcie z radami.

  - Zależy mi bardzo na realnym kontakcie z członkami rad parafialnych co do spraw, które ich dotyczą - mówił dziś bp Zbigniew Kiernikowski w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. - Mam do was numery telefonów i sam udostępniam wam swój. Proszę, aby kontakt ten był jak najbardziej realny. Głównie wtedy, kiedy zaistnieją jakieś ważne sprawy, a wiem, że takie sprawy są. Zachęcam was, abyście nie czekali z nimi do wizytacji. Zależy mi na odpowiedzialnym kontakcie i rozmowie - mówił do przedstawicieli rad parafialnych ordynariusz legnicki.

   

   

  Bp Zbigniew dużo miejsca poświęcił zachęcaniu rad do bezpośredniego z nim kontaktu   Bp Zbigniew dużo miejsca poświęcił zachęcaniu rad do bezpośredniego z nim kontaktu Roman Tomczak /Foto Gość Było to pierwsze spotkanie w tym gronie po wyborach do rad parafialnych z przełomu lutego i marca. Teraz rady zostały zaprezentowane przez poszczególnych księży dziekanów. W sumie na sali było obecnych około tysiąca osób, swoisty rekord tego miejsca.

  Bp Zbigniew Kiernikowski omówił także rolę rad parafialnych w kontekście teologicznym. Przytoczył cytaty z dokumentów Soboru Watykańskiego II, które podkreślają rolę rad parafialnych.

  - To dobrze, że rady się spotkały - mówił bp Zbigniew - ale mam wrażenie, że nie zawsze są one świadome czym są, że nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, co znaczą. Należy także czasami dowartościować rolę rad oraz ich komunikacji z pasterzami - powiedział bp Kiernikowski.

  W planie spotkanie było także omówienie zasad działania innego gremium, które powstało po to, aby bezpośrednio komunikować się z ordynariuszem - Rady Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół