• facebook
 • rss
 • Marek Winicjusz pomoże?

  Jędrzej Rams

  dodane 18.04.2016 13:30

  Za nami pierwszy dzień testów gimnazjalnych, także w legnickim Katoliku.

  Dzisiaj gimnazjaliści pisali testy sprawdzające czego nauczyli się w ciągu trzech lat nauki na tym poziomie edukacji. Wśród zasiadających w ławach egzaminacyjnych byli też uczniowie katolickiego Gimnazjum im św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

  Pierwszy test był poświęcony wiedzy o historii oraz o społeczeństwie. W drugim sprawdzano posiadane informacje z języka polskiego.

  - Spodziewałem się prostszych pytań, ale wystarczyło trochę pomyśleć i tragedii nie było. Z języka polskiego były podane teksty i do nich pytania. Trzeba było napisać charakterystykę wybranego bohatera literackiego, który uznawała wolność za najwyższą wartość. Ja wybrałem Marka Winicjusza z "Quo Vadis?". On przecież dążył do uwalniania chrześcijan z rąk Rzymian - mówił Wojciech Jabłoński.

  W teście z historii uczniowie musieli popisać się wiedzą m.in. kto dokonał rozbicia dzielnicowego Polski za Piastów.

  - Wszystko ogólnie nie było najtrudniejsze. Na historii trzeba było przeczytać tekst i znać podstawowe daty. Co do języka polskiego była charakterystyka, a ja spodziewałem się rozprawki. Ta byłaby dla mnie łatwiejsza. Nie było najgorzej, ale mam nadzieję, że jutro pójdzie mi o wiele łatwiej. Jestem bowiem ścisłowcem i w tych przedmiotach czuję się pewniej - mówił tuż po wyjściu Dariusz Kaczorowski.

  We wtorek uczniowie zasiądą by pisać testy z części matematyczno-przyrodniczej (przedmioty przyrodnicze oraz matematyka ) a w środę z języków obcych (poziom podstawowy i rozszerzony).

  Uczniowie legnickiego katolika od lat piszą testy gimnazjalne a także maturalne (w przypadku rzecz jasna licealistów) powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej i miejskiej. I tak wynik egzaminów gimnazjalnych z języka polskiego w zeszłym roku to 69,2% a średnia dolnośląska to 61,2%. Dwa lata temu było to odpowiednio 77,7% do 65,6%.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół