• facebook
 • rss
 • Emocjonalne lepsze niż technicznie doskonałe

  Roman Tomczak

  dodane 16.12.2015 15:28

  W legnickim MCK zakończył się pierwszy dzień kwalifikacji rejonowych do międzynarodowego konkursu kolęd i pastorałek w Będzinie. Dziś występowały dzieci. Jutro przyjdzie czas na dorosłych.

  Jak mówi Agnieszka Socha, koordynator przesłuchań konkursowych w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy, poziom młodych wykonawców był bardzo zróżnicowany.

  - Mieliśmy dziś okazję posłuchać wykonań najmłodszych artystów, w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Śpiewali soliści, duety i zespoły wokalne. Jakość artystyczna była na bardzo różnym poziomie.

  Chcę jednak zwrócić uwagę, że nie zawsze kolęda wyśpiewana technicznie bez zarzutu, podobała się bardziej, niż wykonanie z kilkoma błędami, ale za to pełne pasji, serca i emocji - mówi. Jury czuwało nie tylko nad jakością muzyczna prezentowanych utworów. Bardzo ważne było także, aby wykonawcy trzymali się ściśle założeń regulaminu w doborze repertuaru.

  - Pilnowaliśmy, aby na scenie obecne były wyłącznie kolędy i pastorałki, a nie np. piosenki o zimie - tłumaczy Agnieszka Socha. Jutro drugi, ostatni dzień kwalifikacji rejonowych Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Tym razem wykonawcami będą osoby dorosłe. Do eliminacji zgłosiły się soliści i zespoły głównie z rejonu legnickiego (m. in. z Legnicy, Jeleniej Góry, Jawora, Sobina, Nowogrodźca i Rzeczycy) ale także z Wałbrzycha, Bielawy czy Grębocic. 

  Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych będą zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina (14-16 stycznia). Eliminacje do 22. MFKiP odbywają się w 37 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi. Zwieńczeniem festiwalu będzie Koncert Galowy, połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 17 stycznia 2016 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół