• facebook
 • rss
 • Byliśmy blisko nich

  Elżbieta Kot

  dodane 11.12.2015 11:17

  Flaga Polski z napisem Legnica robiła w Chimbote furorę.

  Otrzymaliśmy email od uczestników pielgrzymki do Peru na beatyfikację o. Zbigniewa i o. Michała wraz ze zdjęciami. Oto krótki teks opisujący zdjęcia, które są w galerii:

  Zdjęcia przedstawiają 3 ostatnie dni naszej wędrówki, a były to dni szczególnie pielgrzymkowe. Każdego dnia była Eucharystia i modlitwa ale było też zwiedzanie. W podczas tych ostatnich dni już nie było zwiedzania.

  Dokładnie w piątek 4 XII polecieliśmy samolotem z Cusco do Limy. Samolot z powodu mgły miał 3 godzinne opóźnienie. Potem autokarem jechaliśmy do Pariacoto.

  Historyczna chwila, miejsce położone w górach a myślami byliśmy z o. Michałem i o. Zbigniewem. W autokarze byli ojcowie franciszkanie, ich koledzy z roku. Cala pielgrzymkę prowadził ksiądz Wiesław Złotek z Świeradowa Zdroju.

  W Pariacoto czekał na nas o. Stanisław Olbrycht. Byliśmy pierwsza polska grupa modlącą się przy relikwiach Błogosławionych Ojców. Wzruszenie ogromne. Zawieźliśmy polskie flagi i świąteczne świece z Legnicy.

  Nazajutrz w Chimbote piękne uroczystości. Na stadionie tłumy a my, Polacy na murawie z przodu. Było około 10 grup z Polski- może 300 osób.

  Flaga z napisem Legnica była hitem, bo wszyscy z nami chcieli robić zdjęcia. Zarówno o. Zbigniew jak i o. Michał mieli w życiorysie wpisany pobyt w Legnicy.

  Po zakończonej uroczystości znów w autokar i do Limy- stolicy Peru. W niedziele wieczorem po 17 dniach wracaliśmy do domu.

  Pomimo zmęczenia i dużych kosztów - warto było. Byliśmy blisko nich a "oni są wśród nas".

  Ela

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół