• facebook
 • rss
 • Jan Paweł II nadal do was mówi

  Roman Tomczak

  dodane 06.11.2015 12:22

  - Nie tylko zdobywajcie wiedzę. Realizujcie też wskazania Ewangelii - prosił słowami polskiego papieża bp Stefan Cichy. Szkoła im. Jana Pawła II w Lubomierzu obchodziła jubileusz 70-lecia powstania i 10. rocznicę nadania patrona.

  4 listopada 1945 r. po raz pierwszy po wojnie rozbrzmiał dzwonek na korytarzach Szkoły Podstawowej w Lubomierzu. 60 lat później, 4 listopada 2005 r., w dniu imienin Karola Wojtyły, szkole nadano patrona.

  Władze szkoły, rodzice i uczniowie zgodnie zdecydowali, że powinien to być Jan Paweł II. Pobłogosławiono nowy sztandar, odsłonięto pomnik Jana Pawła II. Podczas narodzin nowej karty historii w podstawówki w Lubomierzu towarzyszył bp Stefan Cichy, wtedy ordynariusz legnicki, dziś biskup senior.

  Minęło 10 lat od tamtego wydarzenia. Władze miasta i szkoły, uczniowie wraz z rodzicami oraz przedstawiciele lokalnej parafii jeszcze raz spotkali się z bp. Stefanem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa.

  Chcieli podziękować Panu Bogu za dwa szczęśliwe jubileusze. Barokowa świątynia wypełniła się dziećmi. To głównie do nich, ale także do ich rodziców i nauczycieli zwrócił się w homilii bp Stefan Cichy, przewodnicząc tej Eucharystii. - 10 lat temu zwracałem uwagę na to, co czynił przed wiekami św. Karol Boromeusz, patron naszego papieża, i zachęcałem do naśladowania tych świętych. Wasz patron nadal do was przemawia. Dziś warto zwrócić uwagę na to, co mówił Jan Paweł II na temat wartości w życiu człowieka. Nie tylko potrzebę zdobywania wiedzy, ale realizowania wskazań Ewangelii - mówił w Lubomierzu biskup senior.

  Po Mszy św. uroczystości jubileuszowe przeniosły się do domu kultury. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowali program artystyczny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół