• facebook
 • rss
 • Nikt nie zostanie bez pomocy

  Roman Tomczak

  dodane 14.10.2015 11:47

  Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnickim Polu będą 29 i 30 października dowozili osoby starsze lub schorowane na cmentarz. Mogą także zapalić za nie znicz lub położyć wiązankę kwiatów.

  To pierwsza taka akcja w gminie Legnickie Pole. Jak wyjaśnia Joanna Jeziorska, aspirant pracy socjalnej w GOPS, objęte nią będą głównie osoby w podeszłym wieku, przewlekle chore, mające problemy z poruszaniem się lub nie mogące sobie pozwolić na przejazd na cmentarz albo kupienie kwiatów czy zniczy.

  - Wiemy, że na taką pomoc jest duże zapotrzebowanie. Stąd pomysł Agaty Mikulskiej, kierownika naszego ośrodka, aby w miarę naszych możliwości ułatwić starszym ludziom odwiedzenie grobów ich najbliższych - mówi Joanna Jeziorska.

  Aby otrzymać pomoc w transporcie na jedyny w gminie cmentarz, należy to zgłosić osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (pl. Henryka Pobożnego 6) lub telefonicznie (76/ 858 28 23 lub 76/ 858 28 24).

  - Na pewno nikt, kto się zgłosi, nie pozostanie bez pomocy. Mamy swojego busa, który będzie zabierał i odwoził chętnych, ale gdyby zgłosiło się więcej osób, będą to robić pracownicy socjalni swoimi samochodami - deklaruje J. Jeziorska.

  Pracownicy ośrodka będą także zapalali znicze lub kładli na grobach wiązanki kwiatów i wieńce. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupno kwiatów na groby, GOPS już zorganizował kilka wiązanek, które bezpłatnie przekazały na ten cel lokalna kwiaciarnia oraz sklep 1001 Drobiazgów.

  GOPS rozmawia także z przedstawicielami Lidla na temat bezpłatnego przekazania pewnej liczby zniczy. Sklep już nie raz pomagał ośrodkowi, m.in. przekazując nieodpłatnie produkty spożywcze dla dzieci korzystających z oferty wakacyjnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół