• facebook
 • rss
 • Ukradli świętą Jadwigę

  Jędrzej Rams

  dodane 09.10.2015 14:22

  Na kilka dni przed odpustem wandale włamali się do kościoła w Lubaniu i zbezcześcili świątynię.

  Dokładnie w nocy z 6 na 7 października nieznani dotychczas sprawcy włamali się do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Wyważyli boczne drzwi i zabrali m.in. kielichy, a także relikwiarz z relikwiami świętej patronki miejsca. Zniszczyli też relikwiarium oraz niektóre księgi liturgiczne.

  Wszystko to stało się na zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem w parafii triduum ku czci świętej Jadwigi Śląskiej. Zostało ono zaplanowane przed wspomnieniem liturgicznym ku czci tej świętej, które przypada w przyszły piątek. W ramach triduum w najbliższą niedzielę o 13.00 Eucharystii będzie przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Po Eucharystii, która rozpocznie się o 18.00, odbędzie się koncert zespołu Mocni w Duchu. Zespół będzie towarzyszył parafii przez trzy dni. Również w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 9.00 oraz 18.00.

  Rozprute relikwarium   Rozprute relikwarium Jędrzej Rams /Foto Gość Wtorkowe Eucharystie będą połączone z modlitwami o uzdrowienie. - Ze względu jednak na akt zbezczeszczenia miejsca świętego w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne - mówi ks. dr Andrzej Fila, proboszcz lubańskiej wspólnoty.

  Nabożeństwo ekspiacyjne to nabożeństwo w celu wynagrodzenia za ciężkie grzechy, m.in. za profanacje.

  To nie pierwsze takie nieszczęście parafii pw. św. Jadwigi. W lipcu 2009 r. trzech młodocianych wandali włamało się do tymczasowej kaplicy, sprofanowali oni Najświętszy Sakrament, a następnie podpalili kaplicę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół