• facebook
 • rss
 • 15 lat minęło...

  Roman Tomczak

  dodane 19.09.2015 12:10

  Jubileuszowe uroczystości w Katolickim Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie.

  Festyn rodzinny organizowany jest w tej salezjańskiej wspólnocie od wielu lat. W tym roku zbiegł się z obchodami jubileuszu 15-lecia gimnazjum salezjańskiego.

  Święto rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył ordynariusz legnicki bp Zbigniew Kiernikowski. On też wygłosił homilię do wiernych, w której przypomniał radosną miłość do Boga patrona salezjańskiej wspólnoty - św. Jana Bosko.

  Po Mszy św. uczestnicy jubileuszowego święta przenieśli się do sali teatralnej pod kościołem, gdzie rozpoczął się festyn rodzinny. Jego pierwszym punktem była sztuka "Książę szuka żony", w wykonaniu uczniów, rodziców i kapłanów.

  Jednym z punktów programu festynu rodzinnego była sztuka "Książę szuka żony"   Jednym z punktów programu festynu rodzinnego była sztuka "Książę szuka żony" Roman Tomczak /Foto Gość

  Zabawne przedstawienie zagrane było w znakomity sposób, z dbałością o szczegóły scenografii i wiernością aktorskiemu warsztatowi.

  Po przedstawieniu zgromadzeni w sali teatralnej mieli okazję obejrzeć film podsumowujący 15-letnią tradycję Salezjańskiego Gimnazjum in. św. Dominika Savio w Lubinie. O minionych latach przypominała także wystawa fotografii, umieszczona w holu sali teatralnej.

  Na zakończenie festynu jego uczestnicy przenieśli się do hali sportowej, gdzie odbyły się zawody sprawnościowe. W niebo pofrunęło tez kilkadziesiąt kolorowych balonów jako intencje modlitewne młodzieży salezjańskiej.

  W uroczystościach, oprócz młodzieży, rodziców, nauczycieli i kapłanów, wzięli także udział przełożeni zakonu salezjanów oraz drugi dyrektor salezjańskiego gimnazjum w Lubinie. 

  Festyn był zwieńczeniem V Tygodnia Wychowania ogłoszonego przez biskupów polskich, który w tym roku nawiązywał do osoby i działalności wychowawczej św. Jana Bosko.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół