• facebook
 • rss
 • Spotkanie wystartowało!

  Jędrzej Rams

  dodane 19.08.2015 23:06

  Kilkuset młodych katolików rozpoczęło właśnie swoje doroczne rekolekcje w cieniu wież bazyliki mniejszej w Legnickim Polu.

  Tak naprawdę tylko raz w roku Legnickie Pole wypełnia się tak pozytywną energią. W tym roku to właśnie 19 sierpnia rozpoczęły się wielkie rekolekcje dla młodzieży, czyli Spotkanie Młodych. Jest to już ich 22. edycja.

  W pierwszym dniu zapisanych uczestników było około 300. Wśród nich jest Jakub Rajfur z Bolesławca, który na spotkaniu jest trzeci raz. - Oczywiście, że chce się tutaj wracać. Chciałem porozmawiać z Bogiem. Czeka mnie trudny okres, bo przede mną matura. Mogę tu się wypowiedzieć na różne tematy i posłuchać fajnych ludzi w moim wieku - mówi Kuba. - Przyjeżdżam tutaj, bo wiem, że pomimo całego zgiełku, śpiewu i zabawy, mogę spotkać się z moim Bogiem. Właśnie tutaj jest coś fantastycznego, super pomysł, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu w ogrodzie Eden. Każdy może tam przyjść i porozmawiać, czy po prostu pomilczeć z Panem Bogiem. Wiem, że wielu ludzi przyjeżdża na spotkanie tylko po to.

  Młodzi będą brali udział w modlitwach, konferencjach, nabożeństwach, koncertach. Nad wszystkim czuwa sztab równie młodych osób, co sami uczestnicy. To wzajemne współtowarzyszenie we wzroście jest jedną tajemnic, ale i zalet spotkań.

  - To moje trzecie Spotkanie Młodych. Tym razem będę na nim jako animatorka grupy. Marzyłam o tym - mówi Zuzanna Załęska z Wlenia. - Mam lekką tremę, bo właśnie spotkania w małych grupach, na trawie, po konferencjach zapadły mi samej w pamięć jako coś absolutnie fantastycznego. Mogłam się wówczas dzielić swoimi przemyśleniami, byłam wysłuchana oraz sama kogoś słuchałam. Teraz sama będę moderować taką grupę - wyjaśnia. - Przygotowywaliśmy się do bycia animatorami od poniedziałku. Nie mamy żadnych z góry przygotowanych kart odpowiedzi czy celów, do jakich mamy z uczestnikami grup dojść. Mamy im towarzyszyć i każdego traktować jako kogoś absolutnie unikalnego. Z tego powstanie wówczas dobro.

  To dobro będzie mogło się dziać również za sprawą tych, którzy dyskretnie ale konkretnie wsparci Spotkanie Młodych tj. Biskupa Legnickiego, Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Legnickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej, Gminy Legnickie Pole oraz gminy Polkowice a także Fundacji Polska Miedź.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół