• facebook
 • rss
 • Błaszczak przywiózł do Lubina ustawę

  Roman Tomczak

  dodane 27.07.2015 17:28

  Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową pod kopalnią "Lubin". Mówił m.in. o projekcie Ustawy o podatku od kopalin.

  - Chcemy, żeby KGHM był perłą w koronie polskiej gospodarki - mówił M. Błaszczak. - Dlatego PiS zamierza w najbliższym czasie złożyć w Sejmie projekt ustawy zwalniającej KGHM z uciążliwego podatku. Parlamentarzysta podkreślił, że od czasu jego wprowadzenia spada rentowność poszczególnych kopalń należących do KGHM.

  - Zakłady Górnicze "Lubin", przed którymi stoimy, są tego najlepszym przykładem. Ta koalicja udowodniła, że jest w stanie wyprzedać majątek państwowy i doprowadzić do likwidacji tysięcy miejsc pracy w imię organizowania kampanii wyborczej. Protestujemy przeciwko takim działaniom i składamy do Sejmu projekt ustawy zwalniającej z podatku od miedzi i srebra - powiedział w Lubinie szef klubu parlamentarnego PiS i na dowód pokazał plik kartek.

  M. Błaszczakowi towarzyszyli na konferencji Elżbieta Witek, rzecznik prasowy PiS, oraz Stanisław Karczewski, szef sztabu PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Oboje skrytykowali wyjazdy pani premier po Polsce.

  - Ewa Kopacz jeździ po kraju z obietnicami. My przyjechaliśmy żeby mówić o konkretach - powiedziała E. Witek. S. Karczewski dodał, że rząd pani premier przekształcił się w sztab wyborczy i za pieniądze podatników robi kampanię na Dolnym Śląsku.

  Premier Kopacz dziś rano przyjechała do Wrocławia. Po południu była już w Głogowie, gdzie spotkała z pracownikami należącej do KGHM huty miedzi "Głogów".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół