• facebook
 • rss
 • Rozłam u Kukiza

  Roman Tomczak

  dodane 15.07.2015 11:11

  Dwa środowiska, które współorganizowały kampanię prezydencką Pawła Kukiza - KWW Bezpartyjni Samorządowcy i Ruch Na Rzecz JOW - zerwały współpracę z rockmanem.

  Byli sztabowcy Kukiza w liście do niego zarzucają mu "partyjno-wodzowskie metody, które zabijają oddolną energię i inicjatywę".

  Autorzy listu dodają, że Paweł Kukiz odsunął od siebie osoby wcześniej autentycznie zaangażowane w tworzenie nowego ruchu i zaczął otaczać się "nowymi współpracownikami".

  "Widzimy, że wokół Ciebie zaczęli pojawiać się ludzie, o których wcześniej nikt w kampanii nie słyszał. A na pewno nikt nie słyszał o nich jako zwolennikach JOW-ów i odpartyjnienia kraju" - czytamy w liście.

  Tymoteusz Myrda z Lubina, gdzie jeszcze 10 maja Kukiz świętował 20-procentowe poparcie w wyborach prezydenckich, był koordynatorem zbierania podpisów i logistykiem kampanii Kukiza, teraz jest jednym z sygnatariuszy listu. - Nie widzę dla siebie miejsca wśród ludzi, których Paweł teraz zbiera - mówi T. Myrda. - Oni nigdy dotąd w swoim życiu nie zająknęli się na temat JOW-ów - dodaje. Innym odsuniętym jest Robert Raczyński, prezydent Lubina, ten sam, który był filarem kampanii Kukiza. Lubin był zresztą nieformalną stolicą ruchu, któremu przewodzi Paweł Kukiz.

  Byli sztabowcy liczą, że do współpracy z Pawłem Kukizem jeszcze dojdzie. "Nie chcemy, żeby nasze drogi się rozeszły. Wierzymy, że wrócisz do nas i będziesz razem z nami bronił zasad, które jeszcze niedawno razem prezentowaliśmy" - piszą do Kukiza.

  Lider ruchu na razie nie chce szczegółowo komentować ostatnich zdarzeń. - Ja nie wiem jeszcze, czy to rozłam, czy nie - mówi. - Będę więcej wiedział w czwartek lub w piątek - mówi. Na jutro przygotowane jest wstępnie spotkanie z byłymi sztabowcami Kukiza. Poinformował o tym na facebooku. Tymoteusz Myrda powiedział, że oficjalnie nic o tym nie wie, jednak jeśli zostanie zaproszony to na pewno na nim będzie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • emeryt46
   15.07.2015 15:00
   PANOWIE SAMORZĄDOWCY - FACEBOOK WAM POTRZEBNY DO KOMUNIKOWANIA SIĘ Z KUKIZEM !!!
   OKAZUJE SIĘ ŻE FACEBOOK TO ZA MAŁO - BO ( PATRIOCI ) SAMORZĄDOWCY POSZLI DO GAZETY WYBORCZEJ I W WYBORCZEJ PRZEDSTAWIALI SWOJE ŻALE !!!
   POPROŚCIE O " AUDIENCJE " U MICHNIKA , ON WAS WYSŁUCHA !!! W WYBORCZEJ NAPISZE OBSZERNY ARTYKUŁ Z " EKSPERTYZĄ PRAWNĄ OD SWOJEGO BRATA STEFANA !!!
   OT K**WA ZAPRZAŃCY KTÓRZY POSŁUŻĄ SIĘ WROGIEM - ABY ZASZKODZIĆ KAŻDEMU KTO NIE JEST Z NIMI !!!
  • JXX
   15.07.2015 23:38
   Czy wy, kurna, myślicie, że wszyscy zażywają Mocarza?
   Kukiz dostał 20% od porąbanych gimbusów, ale ich łaska na pstrym koniu jeździ.
   Na jesieni jeżeli przekroczy 5% to już będzie jego sukces.

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół