• facebook
 • rss
 • Nocą też Bóg słucha...

  Janina Odzierejko

  dodane 26.06.2015 15:54

  Po raz setny wyrusza piesza pielgrzymka do Legnickiego Pola. Pójdź z nimi!

  Kiedy w 2000 roku niewielka grupka osób z różnych parafii podjęła myśl organizowania nocnych pielgrzymek, trudno było przypuszczać, że dojdziemy do takiego jubileuszu. Widać Panu Bogu podoba się to nasze nocne pielgrzymowanie, a i w ludziach ciągle jest potrzeba wyrażania swojej wiary w takiej formie.

  Nocne pielgrzymowanie zostało podjęte jako dzieło ekspiacyjne. Jego celem jest przepraszanie Pana Boga za grzechy popełniane przez nas w skali całego kraju, w naszym mieście, w naszych rodzinach i przez nas samych. Zwracamy się do Najświętsze Maryi Panny o Jej przemożne wstawiennictwo, o pomoc, o tak bardzo potrzebną nam opiekę. Modlimy się również w intencjach nam powierzonych przez tych, którzy z różnych względów iść nie mogą, i za tych, których szczególnie pragniemy polecać dobremu Bogu.

  O stronę organizacyjną pielgrzymek troszczy się Maryjna Wspólnota Modlitewna, działająca przy parafii św.Jana Chrzciciela w Legnicy. Jest to grupa animatorów licząca kilkunaście osób pod opieką ojca duchowego; aktualnie jest nim o. Paweł Sroka OFMConv.

  Pielgrzymki odbywają się raz w miesiącu, z reguły w ostatnią sobotę, i mają swój stały rytm. Rozpoczynają się o godz. 21 w kościele św. Jana Eucharystią, adoracją Najświętszego Sakramentu i odczytaniem modlitwy o odnowę moralną narodu, a po wymarszu o godz. 23 pielgrzymi modlą się jeszcze w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i w kościele św. Michała Archanioła w Koskowicach. Do Legnickiego Pola docierają zwykle o godz. 4.

  W drodze odmawiana jest zawsze Koronka do Ducha Świętego, w kościele Serca Jezusowego pielgrzymi śpiewają Godzinki o Męce Pańskiej, a w Koskowicach odprawiają Drogę Krzyżową.

  Stałym elementem modlitwy w drodze jest oczywiście Różaniec.

  Ojciec duchowy przygotowuje konferencje, a pielgrzymi często dają świadectwa swojej wiary, przeżyć związanych z pielgrzymowaniem czy wszelkich doznanych łask.

  Pielgrzymkę kończy Eucharystia odprawiana o świcie w pięknym zabytkowym sanktuarium - w bazylice mniejszej w Legnickim Polu.

  Powrót do domu odbywa się autobusem.

  Po nocy spędzonej na wspólnej modlitwie, po trudach wędrówki ofiarowanych we wspólnych i własnych intencjach każdy przeżywa radość oczyszczenia, radość zwycięstwa nad swoją słabością, radość bycia bliżej Boga.

  - Kto jeszcze nie wędrował nocą, niech spróbuje. Z całego serca zapraszamy! ; zachęcają organizatorzy - Maryjna Wspólnota Modlitewna przy parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół