• facebook
 • rss
 • Półmaraton w całości patriotyczny

  Roman Tomczak

  dodane 03.05.2015 20:03

  Po raz trzeci biegacze rywalizowali na ulicach Jeleniej Góry ku czci konstytucji trzeciomajowej. W półmaratonie (21 km) i biegu na 10 km wzięły udział całe rodziny. Goście przyjechali m.in. z Irlandii, Wielkiej Brytanii i Kenii.

  Kilka tysięcy biegaczy - starszych i młodych, amatorów i zawodowców, z Polski i z zagranicy - pobiegło dziś w III Półmaratonie Jeleniogórskim (21,097 km) i Dziesiątce Jeleniogórskiej (10 km). Wśród zawodników były także osoby niepełnosprawne, rodzice ciągnący wózki z dziećmi, pary pokonujące dystans, trzymając się za ręce i osoby demonstrujące patriotyczny nastrój trzymanymi w rękach flagami.

  Oba biegi za główny cel miały uczczenie 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oba wystartowały wspólnie sprzed ratusza miejskiego. Dalej trasa nieco się różniła, ale znakomita organizacja ruchu i dobre oznaczenie trasy nie pozwoliły zawodnikom zgubić się, a kierowcom nie utrudniły życia.

  Od startu półmaratonu na czoło wysunęła się dwójka kenijskich zawodników: Silas Kiprono Too oraz Moses Masai Komon. Ambitnie gonił ich Andrzej Witek ze Szklarskiej Poręby. I to właśnie w tej kolejności cała trójka zameldowała się na mecie. Too uzyskał przy tym czas 1:12:17. Podobnie w klasyfikacji pań dwa pierwsze miejsca zarezerwowały sobie od startu Kenijki - Stellah Jepnegetich Barsosio (1:24:03) oraz Agnes Eldoret Chebet. Jako trzecia z pań przybiegła na metę Anna Ficner ze Złotoryi.

  Tegoroczną Dziesiątkę Jeleniogórską wygrał Jakub Kulesza z Jeleniej Góry (00:34:48). Tuż za nim byli Piotr Skowron z Sobieszowa i Artur Gułaj z Legnicy. W obu biegach wzięło łącznie udział prawie 700 zawodników. Na wszystkich „finiszerów” zaraz za linią mety czekał pamiątkowy medal. Oprócz zawodników z Polski w obu biegach wystartowali zawodnicy z Kenii, Czech, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół