• facebook
 • rss
 • Jak w lidze

  Jędrzej Rams

  dodane 19.04.2015 08:03

  Wiemy już, kto pojedzie do Elbląga bronić honoru diecezji legnickiej w piłce nożnej.

  W sobotę 18 kwietnia w hali sportowej ​w Legnicy ministranci i lektorzy diecezji legnickiej rozegrali turniej piłki nożnej. Był to finał diecezjalny, który wyłonił najlepsze drużyny kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

  W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się ministranci z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego z Lubina. W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięskie laury założyli piłkarze z parafii pw. św. Tadeusza z Legnicy. Tak samo było w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

  W Legnicy spotkali się zwycięzcy z 4 rejonów duszpasterskich diecezji legnickiej. Byli to reprezentanci m.in. parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski z Legnicy, parafii pw. św. Józefa w Zawidowie, parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim i parafii pw. śś. Piotra i Pawła w Bogatyni.

  Wśród nich byli też piłkarze z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie. - Gramy przy parafii, mamy treningi. Każde spotkanie na turnieju jest bardzo emocjonujące. Staramy się walczyć do końca, ze wszystkich sił. Teraz o wyniku zadecydowały rzuty karne. Bardzo się denerwowaliśmy - mówił Mateusz Fedorowicz, kapitan olszyńskiej drużyny grającej w kategorii szkół podstawowych.

  Dla młodych piłkarzy turniej był wielkim wydarzeniem piłkarskim. - Gram w drużynie Kwarc Pisarzowice. Jesteśmy w lidze. Nie widzę większych różnic między emocjami i walką na meczach ligowych a meczami na turnieju. Jest walka i zaangażowanie - mówił Hubert Morawski z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach k. Kamiennej Góry.

  Zwycięskie drużyny wywalczyły bilety do finału ogólnopolskiego o "Puchar Króluj nam, Chryste!", który zostanie rozegrany w Elblągu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół