• facebook
 • rss
 • Szukają inwestorów wzdłuż S3

  Roman Tomczak

  dodane 17.02.2015 20:49

  Pięć stref ekonomicznych szykuje ofertę dla firm w oparciu o projektowaną trasę. W tej sprawie spotkają się w głogowskim ratuszu.

  Legnicka, Kostrzyńsko-Słubicka, Pomorska, Wałbrzyska i Kamiennogórska LSSE, wspierane przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przygotowały projekt pod nazwa "S3 - Droga Wielkich Możliwości".

  W jego ramach zamierzają wspólnie przygotować tereny inwestycyjne wzdłuż powstającej trasy szybkiego ruchu z Lubawki do Szczecina.

  - Z lokowaniem inwestycji jest jak z budowaniem domu. Zanim się na to zdecydujemy, analizujemy w jakiej okolicy ten dom postawić, jakie drogi do niego prowadzą i czy będziemy mieli pomocnych sąsiadów - mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.

  - Wiemy, że przedsiębiorcy podejmują decyzję głównie w oparciu o sieć drogową. My wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Proponujemy atrakcyjne tereny inwestycyjne wzdłuż projektowanej i powstałej trasy S3 - deklaruje.

  Głównym celem projektu jest bowiem stworzenie tzw. obszaru aktywności inwestycyjnej przy S3, będącej częścią międzynarodowej trasy E65. Równolegle z jej budową przygotowywana jest kompleksowa oferta dla inwestorów. Jest dedykowana nie tylko dużym firmom z zagranicy, ale także małym i średnim przedsiębiorstwom lokalnym.

  Teraz zadaniem stref ekonomicznych Polski Zachodniej będzie przygotowanie atrakcyjnych działek, wyposażonych m.in. w gotowe hale pod wynajem dla małych i średnich firm. Drogi, uzbrojenie i sieci maja powstać przy dodatkowej pomocy lokalnych samorządów. Spotkanie wszystkich zainteresowanych podmiotów zaplanowano na czwartek, 19 lutego w głogowskim ratuszu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół