• facebook
 • rss
 • Kibice, przyjeżdżajcie!

  Roman Tomczak

  dodane 14.02.2015 21:07

  W tym roku nowości są trzy: Bieg Piastów potrwa 9 dni, w ramach imprezy odbędzie się Puchar Świata w biegach długodystansowych, po raz pierwszy organizatorzy zapraszają także kibiców.

  - Przyjeżdżajcie bezpłatnymi autobusami, które będziemy podstawiać przez trzy główne dni! - mówił podczas konferencji prasowej w Jakuszycach komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. A będzie warto przyjechać, bo pierwszy raz zagości w Jakuszycach Puchar Świata w biegach długich, czyli FIS Marathon Cup.

  Jak tłumaczyła Kinga Jaworek, wicekomandor Biegu Piastów i członek zarządu Worldloppet - gwarantuje to bardzo silną obsadę.

  - Wystartują Czech Petr Novak,  Białorusin Aliaksei Ivanou, włoski zwycięzca FIS Marathon Cup w sezonie 2012/13 Sergio Bonaldi i Francuz Mathias Wibault, a wśród pań medalistka olimpijska Włoszka Antonella Confortola i Amerykanka Holly Brooks - wymienia Kinga Jaworek. Mocną obsadę zapewnia także znakomita aura. - Koledzy z innych krajów pytają mnie, czy w Jakuszycach jest śnieg. Odpowiadam, że trenuję tu codziennie rano i wiem, że trasy są doskonałe! - mówił zawodnik elity Mariusz Dziadkowiec-Michoń ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. 

  - Wszyscy nasi przyjaciele z Worldloppet skracają trasy, a my dzięki doskonałym warunkom i nowej pętli wokół Kozińca wydłużamy główny dystans do 51 kilometrów – zapowiedział Dariusz Serafin. Nowością tegorocznego Biegu Piastów będzie także Expo, czyli targi odzieży, sprzętu i smarów narciarskich.

  - Każdy, także turyści, będzie mógł zobaczyć targi i zrobić zakupy – zachęca Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. To wszystko powoduje że Julian Gozdowski, legendarny pomysłodawca biegu, nie krył dumy z tego, co na jego oczach z terenowego biegu na biednych trasach i zapleczu, stało się liczącą się na świecie potęgą.

  - Jako były komandor muszę powiedzieć, że grupa młodzieży która Piasty przejęła, dynamicznie rozwija nasze zawody. To dla mnie ogromna przyjemność widzieć grupę ludzi, którzy pracują na rzecz Biegu Piastów z siłą dynamitu – powiedział honorowy prezes i komandor Biegu Piastów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół