• facebook
 • rss
 • I po Barbórce...

  Roman Tomczak

  dodane 04.12.2014 17:38

  Finałem olimpiady wiedzy o KGHM i regionie zakończyło się górnicze święto w Lubinie. O miano górniczych olimpijczyków walczyli uczniowie podstawówek i gimnazjów.

  Za nami dni, które minęły pod znakiem czarnych mundurów, kolorowych pióropuszy, białych szpad i piwnych karczem. Barbórka była w tym roku wyjątkowa dla KGHM, który świętował m. in. uruchomienie swojej kopalni w chilijskim Sierra Gorda.

  M. in. na pytania o nowe nabytki inwestycyjne KGHM pytani byli finaliści olimpiady, którzy spotkali się dziś po południu w sali Centrum Kultury Muza w Lubinie.

  Po raz pierwszy wzięli w niej udział uczniowie ze starego i nowego Zagłębia Miedziowego. Ich wiedzę oceniali m. in. szefowie poszczególnych departamentów KGHM oraz przedstawiciele współpracujących z nią firm.

  - Celem olimpiady była popularyzacja wiedzy o KGHM i wzmocnienie regionalnej tożsamości wśród najmłodszych - wyjaśnia Paweł Markowski, dyrektor naczelny ds. produkcji górniczo-hutniczej KGHM..

  - Co roku z okazji Barbórki organizowaliśmy quiz wiedzy o KGHM. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół imienia Jana Wyżykowskiego powiększenie formuły tego konkursu. Nam się ten pomysł spodobał i jesteśmy jego patronem - dodał Markowski.  

  Prezes Towarzystwa Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego uważa, że o globalnej firmie, jaką jest KGHM, powinno się wiedzieć jak najwięcej.

  - W szkołach są konkursy ochrony przeciwpożarowej, ortograficzne, polonistyczne, natomiast takich konkursów jest bardzo mało. My chcemy to zmienić - mówi Wanda Wdowiak, prezes towarzystwa.

  Dzisiejsi finaliści zostali wyłonieni w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 października.

   
   
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół