• facebook
 • rss
 • Symbole już są

  Jędrzej Rams

  dodane 14.09.2014 20:48

  Oficjalnie ruszyły przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016!

  W sześciu miejscach diecezji legnickiej w niedzielę 14 września 2014 roku uroczyście wprowadzono kopie krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz kopie ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

  W ten sposób oficjalnie zainaugurowano przygotowania do największej młodzieżowej inicjatywy Kościoła powszechnego, która odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku w Krakowie.

  Zanim jednak młodzi z całego świata zjadą się do dawnej stolicy Polski, kilka dni spędzą w różnych zakątkach Polski w ramach Dni w diecezjach. Będą też w naszej diecezji. Zadeklarowali to już m.in. Kazachowie z diecezji Karaganda. Na to trzeba się dobrze przygotować.

  Od dzisiaj aż do lipca 2016 roku duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji będzie przygotowywać się nie tylko od strony logistycznej do podjęcia gości, lecz przede wszystkim będzie to czas przygotowania duchowego.

  Widocznym znakiem tych przygotowań są właśnie niewielkie kopie krzyża ŚDM oraz ikony Matki Bożej w sześciu miejscowościach, w których będą podejmowani goście: w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Lubinie, Polkowicach oraz Legnicy.

  W marcu 2016 roku na kilka dni przyjedzie do nas sam krzyż Światowych Dni Młodzieży. Peregrynuje on już po polskich diecezjach.

  - Był już m.in. w diecezji kaliskiej. Okazało się, że niektórzy dyrektorzy szkół nie chcieli wpuścić go na teren swoich placówek. Wówczas młodzi na przerwach międzylekcyjnych dali wielkie świadectwo przywiązania do tego symbolu męki i zwycięstwa Jezusa. Gromadnie skupili się wokół niego, stojącego przed wejściem do szkoły - mówił ks. Przemysław Superson podczas wprowadzania symboli ŚDM do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

  Od strony logistycznej, muzycznej czy medialnej trudzić się będą wolontariusze pogrupowani w odpowiednich diakoniach. Więcej o nich można się dowiedzieć zaglądając na stronę www.domusmariae.pl.

  Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami podczas ŚDM, mogą na tej stronie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Warto zrobić to w miarę szybko, bo pierwsze spotkanie przyszłych wolontariuszy odbędzie się już 11 października!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół