• facebook
 • rss
 • Policja szkoliła następców

  Roman Tomczak

  dodane 13.06.2014 12:27

  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, jak co roku przeprowadzili dla młodzieży specjalne szkolenie. Największą popularność zdobył pokaz tzw. technik operacyjnych.

  Obóz kondycyjny dla uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu odbył się w ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Leśniańskim. Uczniowie spędzili tam pięć dni. Jeden wypełnili im zajęciami policjanci z Lubania.

  W części teoretycznej uczniowie poznawali zadania, jakie wykonują na co dzień funkcjonariusze. Dlatego zadaniem nadkom. Dagmary Hołod z KPP w Lubaniu, organizowany corocznie obóz kondycyjny to także okazja do przybliżenia młodzieży wiedzy z zakresu pracy i zadań policji.

  - A to z kolei może im się przydać podczas składania aplikacji do służby w policji, kiedy trzeba będzie przejść odpowiednie testy i wykazać się wiedza na temat pracy policji - podkreśla.

  Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego   Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego KPP Lubań

  Policjanci przygotowali również krótki pokaz technik interwencyjnych, który spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

  - Te techniki polegają m. in. na użyciu środków bezpośredniego przymusu, od kajdanek czy policyjnej pałki na sile fizycznej skończywszy - informuje nadkom. Dagmara Hołod.

  Podczas praktycznych ćwiczeń każdy uczeń miał także okazję aby dokładnie poznać sprzęt służbowy i elementy policyjnego uzbrojenia. Zapoznali się z wyposażeniem radiowozu i mobilnych środków łączności. Mieli okazję przyjrzeć się z bliska hełmom, tarczom, kamizelkom ochronnym oraz niektórym rodzajom broni używanym przez policję.Był to kolejny już obóz kondycyjno-szkoleniowy dla przyszłych policjantów z lubańkiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoła i komenda policji współpracują ze sobą od lat, uczestnicząc m. in. we wspólnych uroczystościach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół