• facebook
 • rss
 • Pierwsza taka w diecezji

  Jędrzej Rams

  dodane 08.05.2014 22:18

  Oddana właśnie do użytku kaplica w lubińskim szpitalu nosi wezwanie św. Jana Pawła II

  Szpital powiatowy w Lubinie im Jana Jonstona przez 16 lat czekał na tę chwilę. Dokładnie w 1998 roku grupa mieszkańców Lubina rozpoczęła starania o budowę kaplicy w tej placówce zdrowia. Zwieńczeniem ich starań było pobłogosławienie, a tym samym oddanie do użytku liturgicznego przygotowanego pomieszczenia. Dokonał tego bp Stefan Cichy, administrator apostolski diecezji legnickiej.

  - Nie wierzę w przypadki. Wierzę, że wszystko co się dzieje w Kościele dzieje się za sprawą Ducha Świętego. W tamtym czasie do tego szpitala trafił nasz mały syn. W niedzielę poszliśmy na Mszę świętą sprawowana przez kapelana. I powiem szczerze zaskoczył nas widok pomieszczenia i prowizoryczności miejsca sprawowania liturgii. Postanowiłem zacząć działać. Włączali się kolejni ludzie. I dzisiaj mamy owoce – mówi lubinianin wskazując na wspólne działanie wielu osób.

  Jan Zimroz   Jan Zimroz Jędrzej Rams /GN A ci działali w społecznym komitecie skupionym w stowarzyszeniu Teraz Lubin. Zorganizowali szereg wielkich zbiórek na rzecz budowy. Objęły one nie tylko parafie lubińskie, lecz także Polkowic i Świerzawy. Ostatnie większe prace mogły zostać zrealizowane dzięki pomocy proboszczów dwóch lubińskich parafii - pw. św. Jana Sarkandra oraz Narodzenia NMP i św. Wojciecha.

  W kaplicy nabożeństwa oraz Msze święte są sprawowane od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz, po kanonizacji Jana Pawła II, poproszono bp. Stefana Cichego o błogosławieństwo.

  Tym samym kaplica stała się pierwszym miejscem sakralnym w naszej diecezji mającym za patrona świętego Papieża Polaka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół