• facebook
 • rss
 • Latać każdy może!

  Jędrzej Rams /GN

  dodane 17.03.2014 10:47

  Już za kilka dni odbędą się nieformalne mistrzostwa regionu w puszczaniu latawców.

  W najbliższy piątek tj. 21 marca we Lwówku Śląskim odbędą się IV zawody w puszczaniu własnoręcznie zrobionych latawców. Głównym organizatorem powietrznych zmagań są Warsztaty Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa Caritas Diecezji Legnickiej.

  W pobliżu nikt nie organizuje podobnych zawodów, więc te można potraktować jako mistrzostwa naszego regionu w tej dyscyplinie. Ale nie o tytuły tu przecież chodzi.

  - Nam najbardziej zależy na wspólnej zabawie osób zdrowych i naszych podopiecznych. Musimy integrować te środowiska. Dlatego nie ma żadnego podziału na grupy wiekowe, ani poziom szkół. Jedyne rozróżnienie występuje w technologii budowy modeli latających. Dzielimy je na skrzynkowe i płaskie - tłumaczy Krzysztof Wróblewski z WTZ we Lwówku Śląskim.

  Organizatorzy spodziewają się nawet 50 własnoręcznie wykonanych latawców. Wśród nich będą i te zrobione przez podopiecznych lwóweckiego Warsztatu.

  Wiadomo, nie każdy element jest wykonywany przez nich samych. Czasami potrzebna jest pomocna dłoń opiekuna. Niemniej praktycznie każdy z 35 podopiecznych bierze udział w konstruowaniu latawców.

  A czynią to z sukcesami, bo konstrukcje, które startowały w poprzednich latach, nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim wysoko latają.

  Jeden wzniósł się na przeszło 100 m!

  - Można się jeszcze zgłaszać. Trzeba tylko pamiętać, że wystartować mogą tylko te latawce, które zostały wykonane samodzielnie - tłumaczy Krzysztof Wróblewski.

  Regulamin zawodów można przeczytać tutaj. Więcej szczegółów można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 75 73 47 719.

  Zmagania rozpoczynają się w piątek 21 marca o 9.00. Planowane zakończenie wyznaczono na godz. 14. Zawody odbędą się pod hasłem "Ad aspera ad astra". Nagrodą główną będzie zaś puchar ufundowany przez Starostę Lwóweckiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół