• facebook
 • rss
 • To była dobra młodzież

  Jędrzej Rams

  dodane 17.02.2014 11:45

  Pierwsza tura tegorocznych rekolekcji powołaniowych już za nami.

  Jak co roku alumni oraz wychowawcy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprosili młodzież z gimnazjum na weekendowe rekolekcje powołaniowe.

  Na zaproszenie odpowiedziało 70 chłopców m.in. z parafii farnej z Jeleniej Góry, sanktuarium maryjnego z Bolesławca a także z Mirska, Jawora, Legnicy, Wykrot, Lipy, Jerzmanek czy Gościszowa.

  - Namówił mnie kleryk, który pochodzi z naszej parafii. W sumie często opowiada o życiu w seminarium i mówi, że jest tu fajnie. Pomyślałem, dlaczego by nie pojechać i nie zobaczyć? I muszę powiedzieć, że podoba mi się tutaj. Zwłaszcza nauka śpiewu. Poznałem wiele ciekawych pieśni - opowiada Miłosz Piela z Nawojowa Łużyckiego.

  W planie znalazły się normalne zajęcia z życia wspólnoty seminaryjnej tj. modlitwy, posiłki, nauka śpiewu, odpoczynek. Była możliwość spotkania z biskupami oraz posłuchania konferencji o duchowości.

  Młodzi otrzymali możliwość zadania pytań, a odpowiedzi otrzymali w trakcie tzw. trybuny duszpasterskiej. Pytano m.in. o to co znaczy, że Maryja pozostała dziewicą, jak żyje się w celibacie, jak wygląda życie w seminarium. Pytano o stworzenie świata a nawet kim jest Pan Bóg.

  - Młodzież gimnazjalna, która tu przyjechała to głównie ministranci, którzy chcą dobrze spędzić wolny czas. Świadectwa kleryków, którzy prowadzili spotkania w małych grupach są bardzo piękne. Słyszeliśmy na godzinie świadectw, że ta młodzież bardzo głęboko przeżywa siebie. Zadają sobie bardzo głębokie pytania o sens życia i wiary. Próbują kształtować swój charakter. To była bardzo dobra grupa - oceniał ks. dr Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

  W najbliższy weekend odbędzie się następna tura rekolekcji powołaniowych. Ta będzie jednak przeznaczona dla młodzieży maturalnej i pomaturalnej. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół