• facebook
 • rss
 • Jasełkowy zawrót głowy

  Jędrzej Rams

  dodane 18.01.2014 20:48

  Krzeszów przez kilka godzin był diecezjalną stolicą bożonarodzeniowych tradycji.

  W sobotę 18 stycznia 2014 roku w Krzeszowie, a dokładnie w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury, odbył się IV Festiwal Jasełkowy i Kolędniczy.

  Wzięło w nim udział ponad 300 osób, które reprezentowały ponad 20 grup. Przyjechali m.in. z Lubszy, Kamiennej Góry, Świdnika, Wałbrzycha, Grząd, Mieroszowa i Osieka Łużyckiego.

  – Jest to rekordowa liczba. Cieszymy się, ponieważ są to osoby, które dbają o polskie tradycje bożonarodzeniowe. Są to też potencjalni przyszli pielgrzymi w naszym sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Festiwal powstał skromnymi środkami, ale przy ogromnym zaangażowaniu parafian i pracowników gminy. Nie zawiedli też górnicy z ZG Lubin – mówi ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium i współorganizator festiwalu.

  Całość była podzielona na dwie kategorie – jasełka oraz występy kolędnicze.

  Ostatecznie w pierwszej kategorii zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Tuż za nimi uplasowała się klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, zaś ostatnie miejsce na podium wygrała Grupa Jasełkowa "Iskierki" z Przedwojowa.

  Wśród śpiewających bezkonkurencyjną grupą okazały się uczennice z Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Drugie miejsce wyśpiewał zespół kolędniczy Logos z ZSO w Kamiennej Górze, zaś miejsce trzecie przypadło Dominikowi Budzińskiemu z parafii pw. św. Antoniego z Lubszy.

  Samych śpiewaków było 300, a towarzyszyło im wielu rodziców i opiekunów   Samych śpiewaków było 300, a towarzyszyło im wielu rodziców i opiekunów Jędrzej Rams /GN Jury przyznało trzy wyróżnienia dla grup kolędniczych dla rodzinno-parafialnej grupy śpiewającej z parafii św. Franciszka w Jerzmankach, Teatru Lokomotywa ze Świdnika i Grupy Kolędniczej reprezentującej Dom Kultury w Krzeszowie.

  Występy oceniało jury, które tworzyli: Kinga Kruczek-Szabłowska, dyrektor z Urzędu Gminy Kamienna Góra; ks. Mateusz Rycek, wikariusz z Parafii Wniebowzięcia NMP, Krzeszów; ks. Łukasz Maroszek, diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy; Alicja Bielak, Dyrektor Domu Kultury w Krzeszowie; Marek Zygmunt, redaktor „Naszego Dziennika” z Wrocławia.

  Organizatorami festiwalu byli: Wydział Duszpasterski Legnickiej Kurii Biskupiej, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, gminny Ośrodek  Kultury w Krzeszowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół