• facebook
 • rss
 • A sio, na ekspresówkę!

  Roman Tomczak

  dodane 25.11.2013 22:39

  Raz mówią, że będzie ta "es-trójka", raz, że jej nie będzie. Niech będzie jak najszybciej. Skorzystają nie tylko właściciele aut, ale także właściciele kur.

  Ma połączyć Lubawkę z Legnicą. A właściwie - Czechy z Bałtykiem. Czad! Będzie można wskoczyć na nią w Kamiennej Górze i po czterech godzinach wygodnej jazdy wdychać jod na mokrej plaży. Budowa trasy szybkiego ruchu, bezkolizyjnej S3, raz się do nas przybliża, innym razem oddala. Ale w końcu przecież będzie (?).

  I będzie można usłyszeć, jak właściciele osobówek biorą głęboki oddech. Ulgi. Nic, tylko się cieszyć! Mnie jednak w tym wszystkim coś martwi. Zastanawiam się, czy na tę nową, wygodną "es-trójkę" wskoczą także tiry? Te, które całą dobę z hukiem i dudnieniem przetaczają się przez wsie naszej diecezji. Te małe, urocze, w większości zasobne w zabytki, które od tego dudnienia pochylają się coraz bardziej ku ziemi.

  Przeklinają te tiry ludzie, którzy w tych małych, uroczych wioskach hodują kury, króliki, i chcą mieć do tego jeszcze święty spokój i bezpieczne pobocza. A nie mają. Przeklinają matki, drżąc o swoje dzieci, wracające ze szkoły. Przeklinają drogowcy, bo już z łataniem dziur po dudniących bombowcach nie nadążają.

  Wiem, autostrada jest pod bokiem. Ale przecież krócej przez wioski. No to - ile się da przez wioski! Przez wioski nie ma via-toll! "A wieśniaki? Niech złorzeczą. Co mi tam. A jak na paliwie na skrócie oszczędzę, to i kaska wpadnie, i czasu będzie więcej dla siebie, i szef pochwali". Kierowcy tirów to mają klawe życie... Niech już będzie w końcu ta S3. A wtedy sio, tiry na ekspresówkę!

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: DROGA, S3, TIRY, WIOSKI

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół