• facebook
 • rss
 • Halloween w szkole im. Jana Pawła II

  Jędrzej Rams

  dodane 01.11.2013 08:10

  To nie jest donos czy próba umoralniania. To pytanie o sens noszenia imienia błogosławionego.

  W środę 30 października w szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Gierałtowie dzieci przyszły poprzebierane za różne stwory. Tak jak jest to przyjęte przy zabawach Halloween. Stroje niektórych dzieci były mniej straszne, jak na przykład chłopczyk przebrany za coś w rodzaju wiewiórki. Ale były też dziewczynki z różkami na głowie, chłopcy przebrani za diabły czy kościotrupy.

  Zapytaliśmy dyrektora placówki, Piotra Fedorowicza, jak udało się połączyć kodeks wartości Jana Pawła II z przesłaniem, jakie niesie ze sobą Halloween?

  - Przecież nic złego się nie stało. Nic sprzecznego z tym, co głosił Jan Paweł II. Przecież papież nawoływał do tolerancji. Gdzie ma pan napisane, że jest to promocja satanizmu? - rozpoczął rozmowę dyrektor.

  Kiedy mimo wszystko zwróciliśmy uwagę, że nawet ostatnio polscy biskupi w pismach do wiernych wypowiedzieli się przeciwko tej promocji neopogaństwa, dyrektor stwierdził, że to nie od niego wyszedł pomysł takiej zabawy.

  - To była propozycja samorządu uczniowskiego. Nie możemy ingerować w ich propozycje poprzez blokowanie ich pomysłów i tłumienie ich inwencji. Poza tym nie pozwoliliśmy na zabawę, tylko ograniczyliśmy propozycję uczniów do konkursu strojów Halloween - powiedział Piotr Fedorowicz.

  Nie jest to jedyna szkoła w naszej diecezji, która bez problemu akceptuje neopogaństwo. Według naszych informacji, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Legnicy, uczennice, które przebrały się za "straszydła" w nagrodę nie były pytane w czasie lekcji.

  W legnickim IV Liceum Ogólnokształcącym, w  tzw. liceum ukraińskim, uczniowie bez odpowiednio strasznego stroju... otrzymywali adnotację do dziennika!

  Warto zajrzeć na stronę diecezji legnickiej, gdzie można znaleźć list abp. Marka Jędraszewskiego z Łodzi na temat zagrożeń wypływających z Halloween.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół