• facebook
 • rss
 • To już 21. nowy rok

  Jędrzej Rams

  dodane 07.10.2013 20:39

  Rozpoczął się kolejny rok formacji w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej.

  Dzień 7 października to w historii Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej data rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Jest to 21. rok działalności seminarium.

  Uroczystości rozpoczęła Eucharystia sprawowana w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła. Homilię wygłosił bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz.

  Inauguracja odbyła się w auli WSD. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. bp Włodzimierz Juszczak, ordynariusz diecezji greckokatolickiej, przedstawiciele seminariów duchownych z Paradyża, czyli diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ojcowie franciszkanie z Wrocławia czy też przedstawiciele Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego z Wrocławia.

  Byli też obecni przedstawiciele władz m.in. Dorota Czudowska, senator RP i Marzena Machałek, posłanka, starosta legnicki Jarosław Humenny.

  Po powitaniu przez dr. Piotra Kota, nowego rektora WSD, ks. Piotr Zawadka odczytał sprawozdanie z działalności seminarium za zeszły rok. Jak podkreślił, zrobił to w skróconej formie, zaś pełny tekst można znaleźć na stronach www.seminarium.legnica.pl

  W auli zasiedli m.in. wykładowcy i wychowawcy seminaryjni a także rodziny alumnów z pierwszego roku WSD   W auli zasiedli m.in. wykładowcy i wychowawcy seminaryjni a także rodziny alumnów z pierwszego roku WSD Jędrzej Rams /GN Ks. Piotr w imieniu wspólnoty podziękował ks. Janowi Balbusowi za 20 lat wykładów z filozofii dla pierwszych roczników legnickiego seminarium. Naukowiec odchodził bowiem na emeryturę. Następnie bp Stefan Cichy wręczył poszczególnym klerykom nagrody za najlepsze wyniki w nauce w poprzednim roku akademickim.

  Ks. Paweł Sajdutko oraz ks. Sławomir Kowalski, nowi wychowawcy w WSD złożyli przysięgę trwania w wierności z Kościołem oraz dochowania wszelkich starań, by dobrze uformować nowe pokolenie kapłanów.

  A w tym roku do grona studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego dołączyło 8 nowych studentów. Młodzi klerycy złożyli przyrzeczenia oraz odebrali indeksy swojej nowej uczelni.

  Całość zwieńczył wykład inauguracyjny bp. Wolfganga Ipolta pt. "Kapłaństwo powszechne wiernych i kapłaństwo urzędowe – powołanie wszystkich do świętości".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół