• facebook
 • rss
 • O bezpieczeństwie na Polanie

  Roman Tomczak

  dodane 23.09.2013 21:56

  W Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.

  Rozmawiano o stanie przygotowań do rozegrania w styczniu w Jakuszycach Pucharu Świata w narciarstwie biegowym. Zawody tej rangi odbędą się w Jakuszycach już po raz drugi.

  Najwięcej uwagi członkowie Komitetu Organizacyjnego poświęcili kwestii bezpieczeństwa podczas Pucharu Świata oraz dowóz kibiców na stadion zimowy.

  Dlatego na spotkaniu obecni byli przedstawiciele policji, straży granicznej i straży pożarnej. Organizatorzy przewidują, że zawody przyciągną około 10 tys. kibiców.

  Podczas konferencji poruszano również tematy związane z organizacją innych światowych wydarzeń w sezonie zimowym 2014 r.

  Ubiegłoroczne zawody w Jakuszycach, zaliczane do Pucharu Świata, wygrała Justyna Kowalczyk   Ubiegłoroczne zawody w Jakuszycach, zaliczane do Pucharu Świata, wygrała Justyna Kowalczyk Roman Tomczak /GN

  Mowa była o Biegu Piastów Fis Marathon Cup Szklarska Poręba (Jakuszyce 28.02-2.03.2014),   Igrzyskach Polonijnych 2014 Szklarska Poręba - Jakuszyce oraz Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich Harrachov (14-16.03.2014).

  W spotkaniu wzięli udział m. in. Jerzy Łużniak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, oraz Julian Gozdowski, komandor Stowarzyszenia Bieg Piastów.

  Obecni byli także Marcin Przychodny - dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, jednocześnie wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata, oraz Grzegorz Sokoliński, burmistrz Szklarskiej Poręby.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół